Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko – prezbitera, , w sobotę św. Agaty dziewicy i męczennicy.

2. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego zarazem XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Na wszystkich mszach św. poświęcimy gromnice. Gromnica to świeca która powinna być w każdym domu. Dajemy ją do ręki odchodzącym do wieczności, oraz zapalamy kiedy zbliża się burza lub inne niebezpieczeństwo uciekając się w ten sposób pod opiekę Matki Bożej. Dziś w zakrystii można nabyć świece. Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na pomoc zakonom klauzurowym.

3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych, naszych kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii. Spowiedź od 17.30. I piątek miesiąca spowiedź od 16.00, o 17.00 msza dla dzieci, o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową. I sobota o 16.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z Rycerstwem Niepokalanej. Do chorych księża pójdą w sobotę od 9.00.

4. Dziękujemy dziś za kazania Ks. Zbigniewowi Lenartowi misjonarzowi wywodzącemu się z Neokatechumenatu a pracującemu w Kazachstanie i na Syberii. Razem ze wspólnotą prowadzą tam szeroką działalność ewangelizacyjną wśród tamtejszej ludności. Ofiarą do puszek można wesprzeć ich działalność duszpasterską. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

5. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Maria Pluta Kość.6, Halina Szczudłowska Dyw.50, Maria Dobruk zam. Wolbrom, Stanisław Paluch Dyw. 10, Andrzej Lesiak Alb.26, Weronika Satko Dyw.36. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

393003
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,202