Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W środę rozpoczyna się w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o 6.30, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 19.15. jest to dzień postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych bez dyspensy. Post ten obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od mięsa wszystkich od 14 roku życia. Ojciec św. Franciszek prosi w tym dniu by post i modlitwę ofiarować w intencji pokoju. Kancelaria w środę będzie nieczynna.

2. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. W piątek w liturgii Święto św. Kazimierza królewicza - patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to zarazem I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00. O 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci z komunią św. Nie będzie mszy św. o 17.00. O 17.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych po niej msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową a o 20.00 droga krzyżowa dla młodzieży. Tak będzie także przez cały Wielki Post. W niedziele droga krzyżowa o godz. 15.00.

4. Za pobożne odprawienie drogi krzyżowej w piątki Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.

6. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Matyi Panny w duchu fatimskim wraz z Rycerstwem Niepokalanej o 16.30. Księża pójdą do chorych w sobotę od godz. 9.00.

7. Dziś rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo. To czas szczególnej modlitwy całej parafii przed Najśw. Sakramentem jako wprowadzenie do przeżywania Wielkiego Postu, modlitwy o pokój i przebłagania Boga za nasze grzechy. Dziś adoracja między mszami a w poniedziałek i wtorek przez cały dzień na głównym ołtarzu. O godz. 12.00 w poniedziałek i wtorek msza św. oraz nieszpory o 17.30. Rozkład adoracji jest wywieszony w gablotach i na drzwiach kościoła oraz dostępny w internecie.

8. II Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza do udziału w uroczystym wyznaniu wiary w czasie liturgii nieszporów w czwartki o godz. 19.00 w naszym kościele. Obrzęd ten będzie odbywał się w dniach 24 lutego oraz 3, 10,17 marca.

9. Wspólnie ze szkołami podstawowymi na terenie naszej parafii organizujemy zbiórkę lekarstw przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, na oparzenia, opuchliznę oraz materiałów opatrunkowych. Można je składać do czwartku w koszach wystawionych w kościele. Zostaną one przesłane na Ukrainę. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc Ukrainie która zostanie przekazana do Caritasu. Za wrażliwe serca na dotkniętych straszną wojną serdeczne „Bóg zapłać”

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wejściach jest dostępny nowy numer naszego parafialnego pisma „Brat”

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józef Dźwigaj Alb.21, Władysław Niedzielski Kość. 9, Zdzisław Sadzik Dyw.55, Stanisław Karpierz Alb.33. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392991
Dzisiaj: 14
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,190