Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W środę rozpoczęliśmy w Kościele czas Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w 40 godzinne nabożeństwo uczestniczącym z poszczególnych osiedli oraz prowadzacym modlitwy ze wspólnot parafialnych. Bóg zapłac!

3. W piątki droga krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30 i dla młodzieży o godz. 20.00. W niedziele droga krzyżowa o godz. 15.00. Za pobożne odprawienie drogi krzyżowej w piątki Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.

5. W najbliższy piątek 11 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową ze świętym Janem Pawłem II - Papieżem Pokoju. Przejmujące rozważania autorstwa Marka Mirosławskiego, autora książek religijnych odczyta Łukasz Lech - dziennikarz znany z Telewizji Polskiej i Telewizji Trwam oraz Radia Maryja. W tym dniu przed kościołem będzie możliwość nabycia tych wydawnictw z autografem naszych gości.

6. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego można jeszcze dziś złożyć ofiarę pieniężną na pomoc Ukrainie która zostanie przekazana do Caritasu. Bóg zapłać za wszelka dotychczasową pomoc: do skarbon zebrana kwota wyniosła: 29 977,90 zł i 3 $. Ofiara z tacy w Środę Popielcowa wyniosła 36 996,24 zł 3 $ i 5 hrywien ukraińskich. Zebrane ofiary zostały przesłane do Caritasu naszej diecezji która koordynuje pomoc uchodźcom. Za wrażliwe serca na dotkniętych straszną wojną serdeczne „Bóg zapłać”

7. Dziękujemy parafianom za zgłoszenie możliwości przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Także na plebanii przyjęliśmy rodzinę uchodźców z Kijowa z dziećmi. Dziękujemy także za złożone dary rzeczowe.

8. Kręgi Rodzin zapraszają na Mszę Świętą w intencji małżeństw, rodzin i narzeczonych. Odbędzie się ona w naszym kościele we wtorek o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosi ks. Dymytro Kovalczuk kapłan pracujący na Ukrainie. Będzie okazja by wesprzeć katolików w jego parafii ofiarą.

10. Ofiara na tacę w przyszła niedzielę będzie składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby materialne naszej parafii.

11. Informujemy iż rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą: dla dzieci od 3 niedzieli Wielkiego Postu a dla dorosłych od 5 niedzieli.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

13. Trwajmy w tych dniach na modlitwie o pokój na Ukrainie i w całym świecie oraz o nawrócenie w Rosji.

14. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Jacek Czesław Tyl Alb.29, Grażyna Bania Alb.29, Zofia Rozalia Działowa Dyw.14, Anna Curyło Alb.25, Aniela Golec Dyw. 17.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Myśl św. Brata Alberta

Żadnych niepokojów nie chce Pan Bóg, ani o własną doskonałość też nie, bo w końcu - jeśli chcesz coś dobrego, a nie możesz, Bóg jak uczynek nagradza tę chęć.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383581
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,576