Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 
1. W sobote w liturgii Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny i Opiekuna Kościoła Świętego.
 
2. W piątki droga krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30 i dla młodzieży o godz. 20.00. W niedziele droga krzyżowa o godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 
3. W piątek przed wieczorną mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
4. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego można złożyć ofiarę czyli jałmużnę postną na pomoc ubogim i potrzebującym w naszej parafii, jako nasze drobne wyrzeczenia wielkopostne.
 
5. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają na wielkopostną Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w kaplicy Matki Bożej.
 
6. Akcja Katolicka zaprasza na drogę krzyżową, którą będziemy prowadzić w 3 piątek 18 marca o godz. 17.30 , a po niej na Mszę św. parafialną.
 
7. W ramach przeżywanych w naszej diecezji spotkań w kościołach stacyjnych, naszej liturgii o 18.00 w dniu 22 marca przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz.
 
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.
 
9. Szkoła Branżowa Przysposobiająca do Pracy na oś. Sportowym 28 zaprasza na dni otwarte. Informacja jest na plakatach w gablocie.
 
10. Trwajmy w dalszym ciągu w tych dniach na modlitwie o pokój na Ukrainie i w całym świecie oraz o nawrócenie w Rosji.
 
11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Maria Nowak Alb. 31, Barbara Partyka II Pułku 16, Mieczysław Cieślik Dyw. 53 Halina Zakrzewska – Misiarz Alb.28, Maria Mrawczak Dyw.17. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos