Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 

  1. W ramach przeżywanych w naszej diecezji spotkań w kościołach stacyjnych, ks. kard. Stanisław Dziwisz poświęcił ikonę św. Szarbela. Osobie anonimowej dziękujemy za podarowaną do naszego kościoła ręcznie pisaną ikonę. Także anonimowej osobie dziękujemy za podarowaną do kaplicy adoracji modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące. Intencję można wylosować. Wylosowany numer przekładamy do zamkniętej szufladki. Anonimowej rodzinie z parafii dziękujemy za podarowane do kościoła trzy nowe ornaty koloru różowego. Bóg zapłać za troskę o parafię.

  2. W Uroczystość Zwiastowania 83 osoby przystąpiły do „Duchowej Adopcji” dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Dziękujemy za podjęcie się trudu modlitwy w tej intencji.  

  3. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30. W niedzielę droga krzyżowa o godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

  4. W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca. Spowiadać będziemy od 16.00. O godz.16.30 droga krzyżowa dla dzieci z Komunią św. pierwszo- piątkową. W I sobotę miesiąca odwiedzać będziemy chorych od godz.9.00. Na godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę w duchu fatimskim prowadzoną przez Rycerstwo Niepokalanej.

  5. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszej parafii która rozpocznie się o godz.19.00. Pójdziemy w stronę oś. Dywizjonu ulicą Hynka, obok oś. Kościuszkowskiego i wrócimy do kościoła ul. Hynka. Nabożeństwo zakończymy w kościele możliwością przyjęcia Komunii św. Nie będzie w piątek drogi krzyżowej o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy do udziału – zabierzmy ze sobą świece i lampiony.

  6. Księdzu Pawłowi Andrejczukowi, katechetom oraz dyrekcjom, nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za organizacje rekolekcji dla dzieci i młodzieży.

  7. Od soboty (od wieczornej mszy św.) rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Krzysztof Zimończyk – sercanin – dyrektor krajowy Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. Program rekolekcji jest wywieszony na drzwiach kościoła, w gablotach oraz dostępny na stronach internetowych parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału. Nie zostawiajmy także spowiedzi wielkanocnej na ostatnią chwilę. Okres spowiedzi wielkanocnej trwa już od Środy Popielcowej.

  8. W przyszłą niedzielę parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” będzie kwestował przed kościołem na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Zespół Caritas zapraszamy na zebranie w czwartek o 19.00.

    Polećmy zmarłych  w ostatnim czasie naszych  parafian: Ryszard Stefan Malik II Pułku 3, Barbara Jolanta Kojscarz Alb.22, Bożena Kmiecik Kość.9, Longina Kazimiera Mierzwa Dyw.57, Andrzej Suder Alb.28, Stanisław Pietruszka Dyw.11. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Żadnych niepokojów nie chce Pan Bóg, ani o własną doskonałość też nie, bo w końcu - jeśli chcesz coś dobrego, a nie możesz, Bóg jak uczynek nagradza tę chęć.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383583
Dzisiaj: 38
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,578