Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Już dziś serdecznie witamy i dziękujemy za głoszone słowo Boże ks. Krzysztofowi Zimończykowi – krajowemu dyrektorowi Honorowej Straży Najśw. Serca Pana Jezusa w ramach tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Zachęcamy do udziału a program znajdziemy na drzwiach kościoła, w gablotach, i na stronach internetowych naszej parafii. Codziennie msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 9.30 i 18.00. Młodzież szczególnie przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania dla nich codziennie poniedziałek – środa o 19.30. niech rodzice zadbają by młodzież wzięła udział w rekolekcjach. W poniedziałek zaś starszych, chorych słabych zapraszamy na spowiedź od 15.00 i mszę św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Codziennie także o 15.00 nabożeństwo w intencji całej parafii. W środę w dniu zakończenia rekolekcji ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele rekolekcyjne.

2. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30 dla młodych o 20.00. W niedzielę droga krzyżowa o godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na wszystkich mszach św. Uroczysta procesja z palmami przed mszą św. o 9.30 i dla dzieci przed mszą o 11.00, po niej konkurs palm własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Przed mszami można będzie nabyć palmy oraz baranki i świece Caritasu tzw. „paschaliki”

4. Dziś zmiana tajemnic róż Żywego Różańca ze względu na nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się we własnym zakresie.

5. Dziś parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” będzie kwestował przed kościołem na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. W Niedzielę Palmową (tj. 10 kwietnia 2022), po każdej Mszy Świętej, będziemy zbierać produkty, które następnie rozdzielimy i przekażemy w paczkach najuboższym. W kościele ustawione zostaną kosze na żywność i produkty. Prosimy o przynoszenie produktów wyszczególnionych na liście wyłożonej przy wejściach do kościoła. Wymiernym wyrazem naszej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego, niech będzie świąteczna pomoc najuboższym, mieszkającym wśród nas.

6. Warsztaty Terapii zajęciowej mieszczące się w dawnej kaplicy naszego kościoła zapraszają na tradycyjny kiermasz świąteczny prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w dniu 10 kwietnia (Niedziela Palmowa) w godz. 7.00-14.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – dziś przy wejściach nowy numer „Brata” a w nim rozkład naszych rekolekcji oraz program Wielkiego Tygodnia.

8. W przyszłą niedzielę można będzie nabyć także płytę z naszego koncertu który odbył się w kościele 16 października „Jan Paweł II – Brat naszego Boga”. Płyta została wydana przez naszą parafię. Rozprowadzać ją będą przedstawiciele Rady parafialnej w cenie 20 zł. Ofiary za płytę będą przeznaczone na budowę organów w naszym kościele.

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Aleksander Stefan Migas Alb.34. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Myśl św. Brata Alberta

Praca codzienna z obowiązków stanu wynikająca może mieć wartość modlitwy, cnoty i przykładu zarazem, gdy pracujemy dlatego, że Pan Bóg chce, abyśmy pracowali na chleb, który nam daje.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326415
Dzisiaj: 66
Wczoraj: 355