Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Droga Krzyżowa: dziś o 15.00.

2. Bóg zapłać wszystkim którzy w minionym tygodniu brali udział w rekolekcjach wielkopostnych i złożyli ofiarę na potrzeby rekolekcyjne.

3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Święty i Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Zapraszamy serdecznie do udziału w misteriach Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek o 16.00 i 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00. Wielki Piątek –Droga Krzyżowa dla dzieci o 11.00 dla dorosłych 15.00. O godz. 16.00 i 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po zakończeniu liturgii o 18.00 będziemy śpiewać całe Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły bez dyspensy. Rozkład adoracji wywieszony jest w gablotach i na drzwiach kościoła oraz dostępny w Internecie. Zapraszamy do adoracji i wspólnej modlitwy.

4. Poświęcenie pokarmów w wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00. Przy poświęceniu pokarmów do koszyków wyłożonych w kościele będzie można także złożyć dary żywnościowe które Zespół Caritas rozda i zawiezie po południu do najbardziej potrzebujących naszych parafian.

5. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 20.00. Po jej zakończeniu uroczysta procesja rezurekcyjna wokół naszego kościoła. Zapraszamy panów do baldachimy, niosących feretrony, panie trzymające światło, dzieci do sypania kwiatów i dzwoniących dzwoneczkami.

6. Kancelaria parafialna w Triduum będzie nieczynna.

7. Przyszła niedziela to NIEDZIELA ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O godz. 6.00 będziemy sprawować Jutrznię z tej uroczystości. Pamiętajmy iż każdy dzień Oktawy Zmartwychwstania jest tak samo uroczystym dniem.

8. Przed kościołem można nabyć palmy oraz baranki i „paschaliki” ( świece na stół wielkanocny Caritas) Przedstawiciele Rady Parafialnej mają także płytę z koncertu „Jan Paweł II – Brat naszego Boga” w cenie 20 zł z której dochód jest przeznaczony na nowe organy w naszym kościele.

9. Okazja do spowiedzi w naszym kościele: poniedziałek, wtorek i środa 6.30-7.30 i od 17.00 do 18.00. w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 6.00-8.00.

10. Dziś można jeszcze w zakrystii zgłosić chorych aby ich odwiedzić z Komunią św. wielkanocną. Uczynimy to w środę od godz. 9.00.

11. Warsztaty Terapii zajęciowej mieszczące się w dawnej kaplicy naszego kościoła zapraszają na tradycyjny kiermasz świąteczny prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w godz. 7.00-14.00.

12. Dzielnicy XIV Kraków – Czyżyny dziękujemy za ufundowanie nagród dla dzieci na konkurs palm za kwotę 1000 zł.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stanisława Buchaniec Dyw.46, Wanda Kus Dyw.10, Stefania Krystyna Baran Alb. 16. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383583
Dzisiaj: 38
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,578