Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Droga Krzyżowa: dziś o 15.00.

2. Bóg zapłać wszystkim którzy w minionym tygodniu brali udział w rekolekcjach wielkopostnych i złożyli ofiarę na potrzeby rekolekcyjne.

3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Święty i Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Zapraszamy serdecznie do udziału w misteriach Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek o 16.00 i 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00. Wielki Piątek –Droga Krzyżowa dla dzieci o 11.00 dla dorosłych 15.00. O godz. 16.00 i 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po zakończeniu liturgii o 18.00 będziemy śpiewać całe Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły bez dyspensy. Rozkład adoracji wywieszony jest w gablotach i na drzwiach kościoła oraz dostępny w Internecie. Zapraszamy do adoracji i wspólnej modlitwy.

4. Poświęcenie pokarmów w wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00. Przy poświęceniu pokarmów do koszyków wyłożonych w kościele będzie można także złożyć dary żywnościowe które Zespół Caritas rozda i zawiezie po południu do najbardziej potrzebujących naszych parafian.

5. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 20.00. Po jej zakończeniu uroczysta procesja rezurekcyjna wokół naszego kościoła. Zapraszamy panów do baldachimy, niosących feretrony, panie trzymające światło, dzieci do sypania kwiatów i dzwoniących dzwoneczkami.

6. Kancelaria parafialna w Triduum będzie nieczynna.

7. Przyszła niedziela to NIEDZIELA ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O godz. 6.00 będziemy sprawować Jutrznię z tej uroczystości. Pamiętajmy iż każdy dzień Oktawy Zmartwychwstania jest tak samo uroczystym dniem.

8. Przed kościołem można nabyć palmy oraz baranki i „paschaliki” ( świece na stół wielkanocny Caritas) Przedstawiciele Rady Parafialnej mają także płytę z koncertu „Jan Paweł II – Brat naszego Boga” w cenie 20 zł z której dochód jest przeznaczony na nowe organy w naszym kościele.

9. Okazja do spowiedzi w naszym kościele: poniedziałek, wtorek i środa 6.30-7.30 i od 17.00 do 18.00. w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 6.00-8.00.

10. Dziś można jeszcze w zakrystii zgłosić chorych aby ich odwiedzić z Komunią św. wielkanocną. Uczynimy to w środę od godz. 9.00.

11. Warsztaty Terapii zajęciowej mieszczące się w dawnej kaplicy naszego kościoła zapraszają na tradycyjny kiermasz świąteczny prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w godz. 7.00-14.00.

12. Dzielnicy XIV Kraków – Czyżyny dziękujemy za ufundowanie nagród dla dzieci na konkurs palm za kwotę 1000 zł.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stanisława Buchaniec Dyw.46, Wanda Kus Dyw.10, Stefania Krystyna Baran Alb. 16. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos