Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w poniedziałek Święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski, w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i doktora Kościoła patronki Europy. Przyszła niedziela przeżywana jest w Kościele jako niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny w całym Kościele.

2. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. kanonik Marek Wcisło. Z tej okazji składamy solenizantowi najlepsze życzenia; zdrowia oraz opieki św. Patrona na każdy dzień życia kapłańskiego. Za solenizanta modlić się będziemy w poniedziałek podczas wieczornej mszy św.

3. W sobotę o 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła i śpiewem litanii do Matki Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie o 17.30. Zapraszamy niosących feretrony, baldachim, światło, i dzieci do sypania kwiatów.

4. W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci ze szkoły nr 52 na mszy św. o 11.00. Przez wszystkie niedziele maja na mszy św. o 11.00 odbywać się będą uroczystości I Komunii św. poszczególnych szkół.

5. W dniach 7–14 września jest organizowana samolotowa pielgrzymka do Grecji (kiedyś odwołana z powodu pandemii) śladami św. Pawła. Zapraszamy do pielgrzymowania. Koszt 3900 zł. Informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Świętej Lipki, Gietrzwałdu, Olsztyna Studziannej i Łodzi w dniach 9-11 czerwca br. Cena 440 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u pani Bogusi zelatorki Żywego Różańca.

7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Jan Pyrdek Dyw. 55, Władysław Kostkiewicz Alb.30, Krystyna Genowefa Parzelska Alb.29, Maria Rybka II Pułku 19, Stanisław Stefan Wilk Dyw. 47, Stanisław Pacut Dyw.14. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367212
Dzisiaj: 133
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,812