Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

  1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: we wtorek Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski – msze św. o 6.30, 8.00, 9.30 16.00 i 18.00. W środę wspomnienie św. Floriana patrona Krakowa, w czwartek św. Stanisława Kazimierczyka prezbitera, w piątek Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba,  
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 wraz z nowenną przed uroczystością św. Stanisława – biskupa i męczennika.
  3. Katecheza przedchrzcielna w piątek o 18.45 w kościele.
  4. W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci ze szkoły Społecznej na mszy św. o 11.00 i ze szkoły Sióstr Salezjanek o godz. 13.00. Msza św. o 14.15 może się opóźnić o kilkanaście minut.
  5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania z naszej parafii i za powołanych. Spowiedź od 17.30. I piątek miesiąca spowiedź od 16.00, o 17.00 msza dla dzieci i o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową. I sobota miesiąca – czuwanie w duchu fatimskim od 16.30 z Rycerstwem Niepokalanej. Księża pójdą do chorych od godz. 9.00. ks. Dominik pójdzie do chorych w czwartek od 00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś przy wyjściach nowy numer „Brata” poświęcony m.i.n. peregrynacji w naszej diecezji Ikony św. Rodziny która nawiedzi naszą parafię od 18-19 maja.
  7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józef Kaczmarczyk Alb.21, Bolesław Socha Dyw. 14, Zbigniew Piotr Popiół,  II Pułku 16, Albina Zdebska 2 Pułku 26. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Kościół to sukcesja nieprzerwana świętych: ludzi, czynów i zasad, która łączy w jedną całość mnóstwo ludzi, którzy żyli na świecie od dawna i żyją, niektórzy są w niebie i w czyśćcu, inni na ziemi, a wszyscy są złączeni w jednym duchu, wspomagają się wzajemnie i ze sobą komunikują. To jest Kościół katolicki, święte ciało, choć w nim dużo członków chorych albo umarłych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367208
Dzisiaj: 129
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,808