Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w poniedziałek liturgiczna Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, w sobotę święto św. Macieja apostoła.

2. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30.

3. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają we wtorek o 18.00 na Mszę świętą w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin.

4. W piątek liturgiczne wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy. Rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie które w tym roku poprowadzi ks. Przemysław Druszcz – wikariusz parafii św. Szczepana w Krakowie. O godz. 17.00 różaniec fatimski, o 18.00 msza św. z kazaniem i po niej procesja światła z figurą Matki Bożej fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele głosić będzie ksiądz profesor Robert Woźniak który będzie nas przez słowo przygotowywał do peregrynacji Ikony św. Rodziny. Ikona przybędzie do naszej parafii w dniu 18 maja i pozostanie w dniu 19 maja do godzin popołudniowych. Program tego wydarzenia jest wywieszony na drzwiach kościoła, dostępny w Internecie oraz w najnowszym wydaniu „Brata”

6. W sobotę o 11.00 I Komunia św. dzieci ze szkoły im. Gortata, w niedzielę dzieci ze szkoły nr. 100 na mszy św. o 11.00.

7. Akcja Katolicka zaprasza w sobotę 21 maja na coroczną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Mszę św. i dróżki Pana Jezusa, a w drodze powrotnej do Sanktuarium Jana Pawła na Białych Morzach. Bliższe informacje w gablocie Akcji. Zapisy w przyszłą niedzielę.

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stanisław Samiec Avia 5, Krystyna Teresa Giez Alb.38, Jan Paweł Lampa Kość.10, Małgorzata Turkiewicz II Pułku 26, Ludwik Franciszek Płaneta alb.24, Leon Zieliński Alb.26. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383583
Dzisiaj: 38
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,578