Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: we wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w czwartek św. Filipa Neri – prezbitera. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W najbliższą środę 26 maja ks. Kamil Gołuszka przeżywa okrągłą 10 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Księdzu Kamilowi życzymy obfitości Bożych darów na każdy dzień kapłańskiego posługiwania. Szczęść Boże!

3. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30.Jutro przed mszą wieczorną nabożeństwo do św. Ojca Pio.

4. Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział i przygotowali peregrynację Ikony św. Rodziny.

5. Straż Honorowa N.S.P.J zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę Straży na Jasną Górę w dniu 18 czerwca. Szczegółowe informacje w gablocie Straży.

6. W dniu 5 czerwca (niedziela) odbędzie się akcja „Oddaj krew na pasie startowym” w godzinach od 9.00-13.00.

7. Pan Piotr katecheta z XXX LO organizuje wyjazd młodzieży na Lednicę. Informacje i kontakt można dostać w zakrystii i kancelarii.

8. Mistrzejowicka grupa Pielgrzymkowa 24 zaprasza na pielgrzymkę rowerową do Szczepanowa. Informacje w gablocie.

9. W sobotę 28 maja 2022r. wyruszy, jednodniowa, XV Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy do 26 maja w parafii MB Królowej Polski w Krakowie - Bieńczycach (ARKA PANA) lub w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego). Powrót z Kalwarii do Nowej Huty – autokarami.

10. Szkoła Podstawowa nr 155 os. 2 Pułku Lotniczego OGŁASZA NABÓR DO KLASY VII DWUJĘZYCZNEJ z wiodącym językiem angielskim. Nauka jest bezpłatna Dzieci mają zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego do 5 tygodniowo. Przedmioty historia, informatyka, biologia prowadzone są częściowo lub całkowicie w języku angielskim. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły do 30 maja. Więcej informacji na stronie szkoły.

11. Z powodu remontu toalety w domu parafialnym są nieczynne. Można korzystać z przenośnej obok wejścia do domu parafialnego.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę organów w naszym kościele: państwu Trela za 3000 tys. i Różom Żywego Różańca za1000 zł.

13. Polećmy zmarłą w ostatnim czasie naszą parafiankę: Krystyna Grobelna Alb. 27. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

393005
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,204