Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi królowej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Barnaby apostoła. W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich którzy jeszcze tego nie uczynili do spowiedzi i komunii św. w tym tygodniu.

2. Dziękujemy klerykom z naszego Seminarium za dzisiejszą niedzielę poświęconą powołaniom. Serdecznie dziękujemy księdzu diakonowi za głoszone słowo Boże. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego krakowskiego Seminarium Duchownego.

3. Nabożeństwa czerwcowe o 17.30.

4. Dziś akcja „Oddaj krew na pasie startowym” w godzinach od 9.00-13.00.

5. Stowarzyszenia Odra-Niemen dziękuje za kwestę z minionej niedzieli na rzecz ogólnopolskiej akcji Rodacy-Bohaterom. Zebrano 5 500 zł. Fundusze zostaną przekazane Polakom mieszkającym w ogarniętej wojną Ukrainie.

6. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na potrzeby parafialne. Serdecznie dziękujemy za ofiarę 1000 zł rodzinie Rajoś.

7. W zakrystii jest do nabycia video-film z uroczystości bierzmowania z minionej soboty za 40 zł.

8. Uprzejmie informujemy iż tak jak w minionym roku w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele dwóch mszy św. popołudniowych o 14.15 i 16.00. za zmarłych wypominanych przed 16.00 będziemy się modlić przed mszą św. o 18.00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – przy wejściach jest nowy numer pisma parafialnego „Brat”.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stefan Gawlik II Pułku 3, Bronisław Jan Majka Alb.30, Halina Krystyna Brycha Dyw.6, Jerzy Paweł Tynor Kość. 6, Bogusław Banach Dyw.26.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383581
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,576