Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało, w piątek wspomnienie św. Brata Alberta zakonnika Patrona naszej parafii. Od 16.30 Straż Honorowa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w kościele.

2. W Boże Ciało msze św. w porządku niedzielnym. O 9.30 uroczysta msza św. a po niej procesja do czterech ołtarzy trasą: ul. Hynka, wzdłuż oś. Kościuszkowskiego i Dywizjonu i powrót do kościoła ul. Hynka. O przygotowanie ołtarzy prosimy; 1.Odnowę w Duchu św. i Domowy Kościół, 2. Akcję Katolicką, 3. wspólnoty Neokatechumenalne 4. Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej i Straż Honorową. Nie będzie mszy św. o 11.00. Zapraszamy serdecznie dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, panów do baldachimu i panie niosące światło i feretrony.Za pobożny udział w procesji można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwa czerwcowe o 17.30. W Oktawie Bożego Ciała litanię do Serca Pana Jezusa śpiewać będziemy w czasie procesji która rozpoczynać się będzie o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji

3. W minioną środę okrągłą 20 rocznicę święceń obchodził ks. Mirosław Niewiedział. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego na dalsze lata kapłaństwa. Szczęść Boże!

4. W poniedziałek kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski o 17.00 po nim msza św. i procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

5. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Świętą w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin. Odbędzie się ona w naszym kościele we wtorek o godz. 18.00

6. Akcja Katolicka zaprasza na wspólnotową Eucharystię w 3 piątek 17 czerwca o godz.19-tej do Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w naszej parafii. Uroczystą sumę z procesją eucharystyczną odprawi nasz rodak ks. Jerzy Grzyb który w tym roku obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. Zgodnie z dekretem naszego arcybiskupa w niedzielę można zyskać odpust zupełny w naszym kościele pod zwykłymi warunkami. Po południu nie będzie już procesji tylko samo nabożeństwo czerwcowe.

8. W niedzielę grupa młodzieży naszej parafii która chce pojechać na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku organizuje w przyszłą niedzielę loterię fantową z której dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu. Wszystkim którzy zechcą wesprzeć naszą młodzież serdecznie dziękujemy! Spotkanie zainteresowanych wyjazdem do Lizbony we wtorek o 19.00.

9. W sobotę przed odpustem o 19.00 w naszym kościele Krakowska Opera Kameralna wystawi spektakl muzyczny Karola Wojtyły „Pieśń o blasku wody” jest to młodzieńcza poezja Karola Wojtyły, oraz kantaty Jana Sebastiana Bacha. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

10. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na potrzeby parafialne. Serdecznie dziękujemy za ofiarę 1000 zł pani Janinie.

11. W zakrystii jest do nabycia video-film z uroczystości bierzmowania koszt 40 zł.

12. Uprzejmie informujemy iż tak jak w minionym roku w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele dwóch mszy św. popołudniowych o 14.15 i 16.00. za zmarłych wypominanych przed 16.00 będziemy się modlić przed mszą św. o 18.00.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę do największego na świecie sanktuarium maryjnego w Guadalupe, oraz do poznania kultury i historii Meksyku. Szczegóły są w najnowszym numerze Brata i w zakrystii.

14. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Joanna Węgrzyn Dyw. 37, Józef Matuszczyk Dyw. 18, Maria Wanda Pilawska Kość. 9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352351
Dzisiaj: 70
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,695