Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: w poniedziałek rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej – katedry wawelskiej – liturgiczne święto, w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy.

2. Dziś młodzież przygotowująca się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania w ramach dzieła „Postcresima” będzie prowadziła akcję zbierania datków na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Wyjazd ( 40 osób młodych) ten jest podsumowaniem całego roku formacyjnego i będzie prowadzony przez księdza Giacomo Calore. Bardzo prosimy o wsparcie. Ofiarodawcom składamy z serca serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękujemy składającym „makulaturę na organy” W pierwszym kontenerze było 3,5 tony, drugi jeszcze stoi do jutra.

4. Sprawa zakupu organów do naszego kościoła zaczyna nabierać realnych kształtów. Na początku lipca proboszcz udaje się do Hamburga w Niemczech gdzie w pustym już kościele (zlikwidowanym z powodu braku wiernych) są do kupienia organy. Wydaje się że jest to bardzo dobra okazja, by w naszym kościele postawić instrument z prawdziwego zdarzenia. Serdecznie prosimy więc o ofiarność na ten cel. Na koncie przeznaczonym na budowę organów mamy dziś 45 tysięcy złotych. Dane organów: organy mechaniczne z dwoma manuałami i pedałem nożnym, 25 głosów, rok budowy 1970, baza pryncypałowa 8 stopni, organy firmy Hildebrandt głosy labialne i językowe w tym 2 trąbki, puzon, kornet i inne. Wysokość instrumentu 7,5 metra oraz szerokość 4,5 metra. Koszt zakupu, rozbiórki w Hamburgu, przywozu, budowy na miejscu oraz strojenia to ok. 150 tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy p. Krzaklewskim za ofiarę 2000, oraz anonimowej osobie za ofiarę 2000.

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę to ofiara na cele inwestycyjne – przeznaczamy ja na organy.

6. 29 grupa pielgrzymkowa św. Brata Alberta wyrusza w tym roku do Częstochowy pod opieką księdza Michała Mleczka. Zapisy trwają - w tym roku można się także zapisać internetowo. Osoby które chciałyby się angażować na pielgrzymce mogą się zgłosić w zakrystii. W niedzielę 24 lipca o 17.00 w auli będzie spotkanie organizacyjne z ks. Michałem.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wyjściach jest wakacyjny numer pisma parafialnego „BRAT”

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Zuzanna Podsiadło II Pułku 26, Andrzej Wójcik Dyw.53, Tadeusz Wilkosz Kość. 6, Mieczysław Stanuch Dyw. 50, Tomasz Świergosz Akademickie 7. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383583
Dzisiaj: 38
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,578