Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: w poniedziałek rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej – katedry wawelskiej – liturgiczne święto, w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy.

2. Dziś młodzież przygotowująca się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania w ramach dzieła „Postcresima” będzie prowadziła akcję zbierania datków na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Wyjazd ( 40 osób młodych) ten jest podsumowaniem całego roku formacyjnego i będzie prowadzony przez księdza Giacomo Calore. Bardzo prosimy o wsparcie. Ofiarodawcom składamy z serca serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękujemy składającym „makulaturę na organy” W pierwszym kontenerze było 3,5 tony, drugi jeszcze stoi do jutra.

4. Sprawa zakupu organów do naszego kościoła zaczyna nabierać realnych kształtów. Na początku lipca proboszcz udaje się do Hamburga w Niemczech gdzie w pustym już kościele (zlikwidowanym z powodu braku wiernych) są do kupienia organy. Wydaje się że jest to bardzo dobra okazja, by w naszym kościele postawić instrument z prawdziwego zdarzenia. Serdecznie prosimy więc o ofiarność na ten cel. Na koncie przeznaczonym na budowę organów mamy dziś 45 tysięcy złotych. Dane organów: organy mechaniczne z dwoma manuałami i pedałem nożnym, 25 głosów, rok budowy 1970, baza pryncypałowa 8 stopni, organy firmy Hildebrandt głosy labialne i językowe w tym 2 trąbki, puzon, kornet i inne. Wysokość instrumentu 7,5 metra oraz szerokość 4,5 metra. Koszt zakupu, rozbiórki w Hamburgu, przywozu, budowy na miejscu oraz strojenia to ok. 150 tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy p. Krzaklewskim za ofiarę 2000, oraz anonimowej osobie za ofiarę 2000.

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę to ofiara na cele inwestycyjne – przeznaczamy ja na organy.

6. 29 grupa pielgrzymkowa św. Brata Alberta wyrusza w tym roku do Częstochowy pod opieką księdza Michała Mleczka. Zapisy trwają - w tym roku można się także zapisać internetowo. Osoby które chciałyby się angażować na pielgrzymce mogą się zgłosić w zakrystii. W niedzielę 24 lipca o 17.00 w auli będzie spotkanie organizacyjne z ks. Michałem.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wyjściach jest wakacyjny numer pisma parafialnego „BRAT”

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Zuzanna Podsiadło II Pułku 26, Andrzej Wójcik Dyw.53, Tadeusz Wilkosz Kość. 6, Mieczysław Stanuch Dyw. 50, Tomasz Świergosz Akademickie 7. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos