Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Jakuba apostoła. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najśw. Maryi Panny, w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Ojca Szarbela pustelnika libańskiego, w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza przyjaciół Pana Jezusa.

2. Poniedziałek to także dzień św. Krzysztofa patrona kierowców. Po mszy św. wieczornej poświęcimy samochody i inne pojazdy. Bierzemy w ten sposób udział w akcji „Jeden grosz za jeden kilometr”. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

3. W poniedziałek swoje imieniny przeżywa ks. Giacomo Calore, organista Jakub Pietryka, a we wtorek ks. Mirosław Niewiedział. Solenizantom życzymy wszelkiego dobra i łask wypraszanych przez świętych patronów oraz wszelkiego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

4. Dziękujemy składającym „makulaturę na organy” w tym tygodniu kończymy akcję.

5. Dziękujemy za składkę z zeszłej niedzieli przeznaczoną na organy w kwocie 14,210 zł + 20 euro. Ofiary w kopertach wyniosły 14,320 czyli razem 28,530 zł. Instrument jest już w części na chórze. Dziękujemy za ofiary: państwu Wójtowiczom za 5000 tys., Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa za 2000zł, państwu Karbowniczkom za 1000 zł, anonimowym ofiarodawcom w sumie za 10 000 tys, a także pozostałym osobom za ofiary składane z troski o naszą świątynię. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę a także na konto bankowe i przez stronę internetową parafii. Do tej pory mamy na organy 165 060,00 złotych.

6. 29 grupa pielgrzymkowa św. Brata Alberta zaprasza na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy pod opieką księdza Michała Mleczka. Dziś o 17.00 w auli będzie spotkanie organizacyjne z ks. Michałem. Można się już zapisywać także w naszej parafii w kancelarii w godzinach dyżuru do 30 lipca.

7. W dniu 9 sierpnia będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (pralki, lodówki, monitory, komputery itp.) Dochód przeznaczony jest na potrzeby misyjne i dzieła prowadzone przez polskich misjonarzy pracujących w różnych krajach. Zbiórka będzie od rana do 13.00 przed głównym wejściem do domu parafialnego.(plebanii)

8. Poszukiwane jest dwupokojowe mieszkanie do wynajęcia dla trzyosobowej rodziny z Ukrainy za odpłatnością, najlepiej na terenie naszej parafii. Ofertę można zostawić w zakrystii.

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafianina: Ryszard Jeziorek Alb.19.Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367199
Dzisiaj: 120
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,799