Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika prezbitera, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża- Edyty Stein patronki Europy – dziewicy i męczennicy, w środę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w czwartek św. Klary dziewicy, w sobotę św. Najsw. Maryi Panny Kalwaryjskiej.

2. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Dominik Popielarczyk. Z tej okazji solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego w posłudze w naszej parafii. Szczęść Boże!

3. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec pokutny fatimski o 17.15, a po mszy św. o 18.00 procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Dziękujemy składającym „makulaturę na organy” szczególnie za jej odbiór bez prowizji firmie EKOPARTNER i panu Sebastianowi Liszce. Bóg zapłać!

5. Serdeczne podziękowania za ofiary na organy: pani Lesiak za 1000 zł, anonimowym ofiarodawcom. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę a także na konto bankowe i przez stronę internetową parafii. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę to składka inwestycyjna - kończymy remont toalet ogólnodostępnych i salek w przyziemiu domu parafialnego.

6. W dniu 9 sierpnia (wtorek) będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (pralki, lodówki, monitory, komputery itp.) Dochód przeznaczony jest na potrzeby misyjne i dzieła prowadzone przez polskich misjonarzy pracujących w różnych krajach. Zbiórka będzie od rana do 13.00 przed głównym wejściem do domu parafialnego.(plebanii)

7. Jubileuszowa 15-ta edycja wydarzeń kulturalnych Cracovia Sacra odbędzie się tradycyjnie 14 i 15 sierpnia 2022 r. w wielu krakowskich świątyniach .W tym roku motywem przewodnim jest KRZYŻ. Nasz parafialny kościół będzie uczestniczył w tym przedsięwzięciu.15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, o godz. 12.00 (po mszy św. o godz. 11.00), wystąpi w naszej świątyni krakowski chór HEJNAŁz koncertem pieśni, których główną tematyką jest KRZYŻ i Żale Matki Boskiej pod Krzyżem. Dyryguje Karolina Patla, akompaniament Krystyna Stala. Serdecznie na ten koncert wszystkich zapraszamy!

8. Szkoła dla dorosłych „Cosinus” przy ul. Lublańskiej 38 zaprasza na bezpłatną naukę w różnych kierunkach zawodowych. Więcej informacji na stronie www.cosinus.pl

9. Na prośbę najbliższych informujemy że msze święte gregoriańskie za ś.p. Zbigniewa Slowik parafianina z os. Dywizjonu 303 bl. 8 odbywają sie od 01. do 30.08.2022 na Misjach.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Łukasz Wiesław Zgłobicki Orlińskiego 10, Ryszard Julian Kępa Dyw. 5, Helena Halina Bohdanowicz Kość. 6, Celina Maria Czosnyka Alb.28. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Praca codzienna z obowiązków stanu wynikająca może mieć wartość modlitwy, cnoty i przykładu zarazem, gdy pracujemy dlatego, że Pan Bóg chce, abyśmy pracowali na chleb, który nam daje.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383581
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,576