Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, w środę Święto św. Jacka prezbitera patrona Archidiecezji Krakowskiej, w sobotę św. Bernarda opata i doktora Kościoła.

2. W poniedziałek w uroczystość Wniebowzięcia msze św. w wakacyjnym porządku niedzielnym czyli bez mszy św. o 14.15 i 16.00. Na wszystkich mszach poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty na pamiątkę Maryi Wniebowziętej najpiękniejszego kwiatu naszej ludzkiej ziemi.

3. Jutro będziemy gościć z kazaniami ks. Jarosława Wiśniewskiego misjonarza pracującego obecnie w Papui Nowej Gwinei. Wcześniej posługiwał w wielu innych miejscach m.in. w Rosji, w Donbasie, w Uzbekistanie. Po mszach św. będzie można otrzymać jego książkę „Wojna czy pokój” wspierając jego pracę dobrowolną ofiarą. Wszystkim za wsparcie ks. Jarosława i jego pracy na misjach serdecznie dziękujemy. O ks. Jarku można poczytać na stronie www.xjarek.net

4. Dziękujemy składającym „makulaturę na organy” Kontener jest w dalszym ciągu dostępny.

5. W domu parafialnym można już korzystać z pierwszej toalety.

6. Dziękujemy za zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z którego dochód przeznaczony jest na misje.

7. Jutro po mszy św. o godz. 11.00 wystąpi w naszej świątyni krakowski chór HEJNAŁ z koncertem pieśni, których główną tematyką jest KRZYŻ i Żale Matki Boskiej pod Krzyżem. Serdecznie na ten koncert wszystkich zapraszamy!

8. Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj (niedziela 14 sierpnia) nad Zalew Nowohucki, gdzie od godz. 12.00 do późnego wieczora zorganizowany jest koncert charytatywny i piknik rodzinny. Wystąpi wiele atrakcyjnych zespołów z Mietkiem Szcześniakiem na czele.

9. Od 19 sierpnia w kinach będzie można zobaczyć film zrealizowany z niezwykłym rozmachem „Notre-Dame płonie” To wstrząsająca i prawdziwa opowieść o walce o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. To także opowieść o sile wiary, modlitwy oraz poświęceniu dla ratowania chrześcijańskich wartości.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Krystyna Janina Woch Dyw.14, Zofia Borowiec Kość.6 Wiesław Aleksander Banach zam. Ojców, Karol Wojciech Magdy 2 Pułku 16, Władysław Nawrot Kość. 10, Tadeusz Fraś Kość. 1B. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326396
Dzisiaj: 47
Wczoraj: 355