Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła wspominamy
- poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzcicela
- sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.

2. Witamy rozpoczynającego w naszej wspólnocie parafialnej posługę duszpasterską ks. Jacka Tekielę. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask
w pracy kapłańskiej dla naszej parafii.

3. Msza święta dziękczynna za posługę w naszym kościele ks. Kamila Gołuszki, będzie we wtorek o godz. 18.00

4. W czwartek 1 września dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze święte o błogosławieństwo Boże w nowy roku będą:
- o godz. 8.00 - dla szkoły podstawowej sióstr salezjanek oraz szkół nr 52 i 100, a także dla młodzieży z XXX Liceum Ogólnokształcącego
- o godz. 10.30 dla dzieci ze szkoły nr 155.
Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku będzie czwartek od godz. 17.30. oraz w I piątek miesiąca od godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Msza Święta pierwszopiątkowa dla dzieci będzie o godz. 17.00.

6. W I sobotę miesiąca: odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Czuwanie fatimskie o godz. 16.30.

7. Od 1 września kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00-17.30, oraz we wtorki, czwartki i soboty od 8.00-9.00. Kancelaria będzie nieczynna w I piątki i I soboty miesiąca. Od przyszłego tygodnia wracamy do odprawiania Mszy świętych niedzielnych o godz. 14.15 i 16.00.

8. Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w ostatnim Czasie naszych parafian: Zygmunt Mirek – II Płuku Lotn. 9, Tadeusz Krzysiak – Albertyńskie 35, Anna Grabowska – Albertyńskie 16, Jerzy Janik – Dywizjonu 39, Teresa Smagowicz- II Pułku Lotn. 12, Anna Dutka, Władysława Stępień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326388
Dzisiaj: 39
Wczoraj: 355