Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy dziewicy.

2. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i formacyjny w naszych wspólnotach parafialnych. Serdecznie zapraszamy chętnych do pogłębienia swojej wiary w Kręgach Rodzin, w duszpasterstwie Akademickim „U Brata” w Akcji Katolickiej, Żywym Różańcu, Rycerstwie Niepokalanej, Odnowie w Duchu św., Grupie św. Ojca Pio. Wspólnocie Rodziny Radia Maryja. Informacje o tych wspólnotach znajdują się w gablotach przy wejściu bocznym do kościoła.

3. Kameralny chór „Frater Cantans” ogłasza nabór chętnych do śpiewania pod okiem instruktora śpiewu i muzyki. Obok gazet jest informacja na ulotce i na plakatach.

4. W przyszłą niedzielę słowo na mszach św. będzie głosił nasz ks. Giacomo Calore z zaproszeniem na rozpoczynające się katechezy neokatechumenalne Zwiastowania.

5. Zapraszamy chłopców chętnych do służenia przy ołtarzu jako ministrantów. Spotkanie kandydatów będzie w najbliższy piątek o 17.00 w zakrystii.

6. Młodzieżowa Grupa Apostolska „Bratniak” będzie się spotykać w każdy piątek o godz. 19.00 w sali Bratniak w przyziemiu Domu Katechetycznego pierwsze spotkanie wspólnoty będzie w piątek 16 września o 19.00.

7. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza rodziny na XXX Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona w niedzielę 11 września. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową od kaplicy „u Piłata”. Nie organizujemy wspólnego wyjazdu ale gorąco zachęcamy całe rodziny do wzięcia udziału w tej modlitwie rodzin.

8. Można jeszcze składać makulaturę do kontenera na parkingu przykościelnym.

9. w przyszła niedzielę ofiara na tacę inwestycyjna. Zakończyliśmy remont ogólnodostępnych toalet parafialnych. Klucz od toalety dla niepełnosprawnych będzie znajdował się w zakrystii. Pozostałe są otwarte. Prosimy o dbałość o czystość i porządek.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Alicja Danuta Szymczyk Kość.1B, Anna Alfreda Kopeć Dyw.53. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos