Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny:
- wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła
- środa – uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego
- czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej
- piątek – wspomnienie świętych Korneliusza papieża i Cypriana biskupa – męczenników

2. We wtorek, 13 września będzie kolejna Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będziemy odmawiać różaniec w intencjach powierzonych przez parafian, o godz. 18.00 – Msza święta z procesją światła. Serdecznie zapraszamy.

3. W uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę, o godz. 17.00 odprawimy Droga Krzyżowa w intencji pokoju w Ukrainie i na całym świecie.

4. Akcja Katolicka zaprasza na wspólnotową Mszę świętą w III piątek miesiąca - 16 września - o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
Z okazji 25-lecia Akcji Katolickiej zapraszamy na koncert w wykonaniu Chóru Mariańskiego. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę - 18. września o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej. Szczegóły na plakatach.

5. W przyszła niedziele dzień modlitwy w intencji młodzieży. Po Mszach świętych przedstawiciele wspólnot młodzieżowych będą kwestować na potrzeby parafialnego, dekanalnego i diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży. Za wsparcie młodych składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W akcji „Makulatura na organy” zebraliśmy 10 kontenerów papieru, tj. 19 ton. Od firmy Ekopartner za makulaturę otrzymaliśmy 9170 zł. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Od jutra będzie kolejny kontener.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i piórniki dzieciom ze szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w tym wydarzeniu.

8. W poniedziałek 12 września rozpoczyna się w naszej Parafii cykl katechez Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodych. Głosić je będzie ekipa braci i sióstr świeckich wraz z ks. Giacomo. Katechezy będą się odbywały w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 w kaplicy M.B. Częstochowskiej.

9. Nasza Parafia jest zaproszona na coroczny odpust do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. W czwartek 15 września o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa w ogrodzie klasztornym, a o godz. 18.00 uroczysta Msza święta. Szczególnie zapraszamy delegacje Wspólnot Parafialnych ze sztandarami. Pełny program odpustu wywieszony jest w gablotce przed kościołem.

10. Uroczystości odpustowe w 30 rocznicę koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w kościele Arka Pana będą we wtorek 13 września o godz. 18.00.

11. Przed naszym kościołem Siostra pracująca na Misjach w Ekwadorze rozprowadza wykonane własnoręcznie różańce i pamiątki z pracy misyjnej. Dochód jest przeznaczony na opłaty związane z funkcjonowaniem żłobka prowadzonego przez siostry Benedyktynki Misjonarki dla dzieci z najuboższych rodzin w Ekwadorze.

12. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej pożegnaliśmy: śp.Bolesława Kowalczyka – os.Kościuszkowskie 6, śp. Krzysztofa Kowalskiego – os. Dywizjonu 10, śp. Helenę Nosek – os.Albertyńskie 20, śp. Alicję Nowak – os. Dywizjonu 56. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Praca codzienna z obowiązków stanu wynikająca może mieć wartość modlitwy, cnoty i przykładu zarazem, gdy pracujemy dlatego, że Pan Bóg chce, abyśmy pracowali na chleb, który nam daje.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326385
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 355