Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo prezbitera, w środę św. Wacława męczennika patrona katedry wawelskiej, w czwartek święto św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus - dziewicy i doktora Kościoła.

2. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Ponieważ jest to pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na czuwanie fatimskie od 16.30. Różaniec będziemy odmawiać o 17.15. W tym roku ze względu że dzieci w szkołach późno kończą lekcje różaniec od poniedziałku do piątku będziemy odmawiać po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W soboty i niedziele różaniec o 17.15. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać o godz. 17.00. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi aby pierwszy dzieciątek odmawiać codziennie w intencji pokoju na Ukrainie a drugi w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

3. W październiku rozpoczniemy przygotowanie dla kandydatów do Bierzmowania. Stosowne informacje podamy w przyszłą niedzielę.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 11.00 odprawimy procesję różańcową wokół kościoła do pięciu ołtarzy. Będziemy rozważać tajemnice radosne. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1. Odnowę w Duchu św. 2. Straż Honorową 3. Rycerstwo Niepokalanej 4. Akcję Katolicką 5. Róże Żywego Różańca.

5. Dziękujemy wszystkim którzy w minioną niedzielę wsparli duszpasterstwo młodzieży nasze parafialne, dekanalne i diecezjalne. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy w poniedziałki i czwartki o 19.00 do kaplicy Matki Bożej.

7. Duszpasterstwo AKADEMICKIE U BRATA zaprasza na Mszę Św. Inauguracyjną nowy rok akademicki z indywidualnym błogosławieństwem 2 października na godz. 19.15. Po mszy Św. spotkanie w auli dla wszystkich chętnych.

8. W najbliższy czwartek na 19.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Spotkanie w auli parafialnej.

9. W gablocie Radia Maryja jest prośba i zachęta do włączenia się w dzieło Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci małe i dorosłe. Msza św. w tej intencji jest w każdą III niedzielę miesiąca o 16.00.

10. W przyszłą niedzielę przy kościele Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” będzie kwestować na rzecz Karolinki i Kamila dzieci chorych na Zespół Retta. Kto może niech wspomoże. Bóg zapłać!

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Tadeusz Bartusiak II Pułku 15, Ewa Karolina Ludomirska Dyw.19. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków, w nim jest najpewniejszy środek doprowadzenia wszystkiego ku dobremu. Modlić się, wierzyć nie wątpiąc. Święty Piotr począł tonąć kiedy począł wątpić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706