Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego prezbitera, św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła.

2. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku będziemy odmawiać po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W soboty i niedziele różaniec o 17.15. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać o godz. 17.00.

3. W czwartek ostatnie nabożeństwo fatimskie. O 18.00 msza św. po niej różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Rozpoczęliśmy przygotowanie dla kandydatów do Bierzmowania. Kandydatów z klas 8 którzy nie byli na spotkaniu zapraszamy po odbiór deklaracji do bierzmowania do podpisania przez rodziców. Są one dostępne w kancelarii i zakrystii.

5. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy dla dorosłych w poniedziałki i czwartki o 19.00 do kaplicy Matki Bożej.

6. Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” dziękuje za kwestę w minioną niedzielę dla chorych dzieci w kwocie 2833zł + 10 euro.

7. Wypominki na za naszych zmarłych można zamawiać w zakrystii i kancelarii – całoroczne i na listopadową modlitwę różańcową tzw. jednorazowe. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Za zmarłych polecanych do wypominania odprawiamy msze św. w każdą niedzielę miesiąca o godz. 8.00.Nie będziemy przyjmować wypominek na cmentarzu. Msza św. wspólna za zmarłych podanych będzie odprawiona w dzień Zaduszny o godz. 8.00 i 16.00 oraz na cmentarzu w Grębałowie we Wszystkich Świętych o 16.00. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych.

8. W przyszłą niedziele studenci będą zbierać do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” Dziś mamy krótkie świadectwo jednej ze studentek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”…

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józefa Zofia Stanisz II Pułku 16, Piotr Paweł Ślusarczyk II Pułku 6, Franciszek Wszołek Kość. 6, Bronisław Kotlarz Dyw. 25, Helena Zabagło Alb.28, Kazimierz Jan Batkiewicz Dyw.30, Józef Michał Irlik II Pułku. 24, Jadwiga Kazimiera Stanowska Dyw. 52, Piotr Patyński Dyw.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Żadnych niepokojów nie chce Pan Bóg, ani o własną doskonałość też nie, bo w końcu - jeśli chcesz coś dobrego, a nie możesz, Bóg jak uczynek nagradza tę chęć.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352931
Dzisiaj: 294
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,275