Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W piątek w liturgii Świętych Szymona i Judy Tadeusza – apostołów.

2. Ksiądz Arcybiskup Metropolita skierował do naszej parafii ks. Dawida Matusiaka – studenta pochodzącego z diecezji włocławskiej. Księdza Dawida serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy mu obfitości łask Bożych, dobrego czasu miedzy nami. Ksiądz Dawid będzie studiował na Uniwersytecie papieskim i będzie nam pomagał w pracy duszpasterskiej. Szczęść Boże!

3. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W soboty i niedziele różaniec o 17.15. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

4. Dziś w Kościele Światowy Dzień Misyjny pod hasłem "Będziecie moimi świadkami". Gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Dziękujemy za świadectwa o pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt, którego celem jest wsparcie dzieła misyjnego w Amazonii., pokrycie kosztów wypraw misyjnych, wyposażenie i budowę nowych kaplic dla mieszkańców.

5. Wypominki na za naszych zmarłych można zamawiać w zakrystii i kancelarii – całoroczne i na listopadową modlitwę różańcową tzw. jednorazowe. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Za zmarłych polecanych do wypominania odprawiamy mszę św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00.Nie będziemy przyjmować wypominek na cmentarzu. Msza św. wspólna za zmarłych podanych będzie odprawiona w dzień Zaduszny o godz. 8.00 i 16.00 oraz na cmentarzu w Grębałowie we Wszystkich Świętych o 16.00. Świętą i zbawienną jest modlitwa za umarłych.

6. Dziękujemy za ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w miniona niedzielę w kwocie 5900 zł.

7. Z tyłu kościoła wystawione są urny i karty do głosowania na nowych członków Rady parafialnej. Zachęcamy parafian do oddania głosu na znanych sobie parafian którzy będą pomagać w realizacji duszpasterskich i materialnych przedsięwzięć parafii. Możliwość głosowania będzie do przyszłej niedzieli włącznie.

8. W minione niedziele Komisja z Urzędu Miasta dokonywała pomiaru hałasu naszych dzwonów na wskutek skarg złożonych przez okolicznych mieszkańców. Bicie dzwonów przekracza o 3,5 decybeli normę hałasu. Mamy zalecenie by skrócić bicie dzwonów z 3 minut do dwóch.

9. Przy wejściach także dostępny jest listopadowy numer pisma parafialnego „Brat”

10. W naszej parafii odbywają się mitingi grupy Anonimowych Alkoholików we wtorki o 18.00 w sali obok kancelarii. Grupa zaprasza wszystkich którzy zmagają się z takim problemem w swoim życiu.

11. W przyszłą niedzielę pani Łapa, mama ks. Piotra Łapy pracującego na Syberii misjonarza – naszego rodaka będzie rozprowadzać książki księdza Piotra „Wyschłe kości na Syberii” oraz inne. Dochód przeznaczony jest na pomoc w jego pracy misyjnej. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

12. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę jest przeznaczona na budujące się nowe kościoły w naszej archidiecezji.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Bartosz Maciej Sidzina Dyw. 50, Zdzisława Lupa Dyw. 6, Alina Maria Kalinowska Dyw. 64, Marek Leszek Janecki Alb. 16. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Dobrze nie mieć darów szczególnych, bo się jest obronionym od pychy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352931
Dzisiaj: 294
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,275