Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii w tym tygodniu: we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych – święto obowiązujące. Msze św. w porządku niedzielnym. W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa.

2. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo różańcowe po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Od wtorku nabożeństwo różańcowe z wypominkami listopadowymi o 17.15. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.30, 8.00 9.30 16.00 i 18.00. po mszy św. o 18.00 odprawimy procesję po kościele z wypominkami szczególnie polecając zmarłych w minionym roku naszych bliskich i modląc się przy urnach z prochami z miejsc męczeństwa i naszych cmentarzy. Msza św. wspólna za zmarłych podanych o godz. 8.00 i 16.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek od 17.00.

3. Kancelaria w dzień Zaduszny będzie nieczynna.

4. Wypominki na za naszych zmarłych można jeszcze zamawiać w zakrystii i kancelarii – całoroczne i na listopadową modlitwę różańcową tzw. jednorazowe. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Za zmarłych polecanych do wypominania odprawiamy mszę św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00. Nie będziemy przyjmować wypominek na cmentarzu. Msza wspólna za zmarłych podanych będzie na cmentarzu w Grębałowie we Wszystkich Świętych o 16.00. Nasza parafia prowadzi w tym roku mszę św. na cmentarzu w Grębałowie o 14.00, a po niej procesję za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych parafian.

5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii. Do spowiedzi o 18.00 zapraszamy młodzież z klas 8 przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i mszę św. oraz spotkanie dla nich o 19.00 w kaplicy Matki Bożej. W I piątek miesiąca, spowiedź dla dzieci od 16.00 i msza św. o 17.00, msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową o 18.00. Różaniec za zmarłych po zakończeniu mszy św. o 17.00. Do spowiedzi na 18.00 zapraszamy młodzież z klas I - kandydatów do Bierzmowania i mszę św. dla nich o 19.00 w kaplicy Matki Bożej. I sobota miesiąca czuwanie w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej od 16.00. W trakcie czuwania różaniec ofiarowany za zmarłych. Do chorych księża pójdą w sobotę od 9.00.

6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 16.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Spotkanie w auli.

7. Jeszcze dziś można glosować na nowych członków Rady parafialnej. Zachęcamy parafian do oddania głosu na znanych sobie parafian którzy będą pomagać w realizacji duszpasterskich i materialnych przedsięwzięć parafii. Głosy można oddać do urn z tyłu kościoła.

8. Dziś Pani Łapa, mama ks. Piotra Łapy pracującego na Syberii misjonarza – naszego rodaka rozprowadza książki księdza Piotra „Wyschłe kości na Syberii” oraz inne. Dochód przeznaczony jest na pomoc w jego pracy misyjnej. Kto może niech wspomoże.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem kwestować będzie nasze nowohuckie Hospicjum św. Łazarza. Pomóżmy przebywającym w nim chorym i umierającym w godnym przeżyciu tego czasu. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Anna Jabłońska Kość. 11, Maciej Józef Kuźniak Dyw. 55, Stanisława Bobek Kość. 6, Jadwiga Maria Zabagło Alb. 28, Eulalia Mazgaj Dyw. 62, Danuta Tomaszewska Alb. 31. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos