Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu: we środę Święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezbitera.

 2. Jutro rozpoczynamy Roraty. Msza św. dla dorosłych codziennie o 6.15. Roraty dla dzieci o 17.00. Zapraszamy wszystkich do modlitewnego przygotowania na Święta, dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki i symboliczne nagrody.

 3. Dziś rodzice i bliscy chorego Stasia Kaupas będą przed kościołem kwestować na pomoc w leczeniu chłopca. Kto może niech wspomoże. W tym dniu Staś ma urodziny…. Ofiarodawcom „Bóg zapłać”. Informacje o Stasiu są w gablotach.

 4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pomogliśmy już parafii św. Teresy we Lwowie – Brzuchowicach naszą hojną ofiarą za którą serdeczne „Bóg zapłać”

 5. Rezygnujemy w tym roku z kwesty mikołajowej dla naszych dzieci i młodzieży zaangażowanej w parafii, dlatego w przyszłą niedzielę będą klerycy z Towarzystwa Księży Ducha św. pochodzący z Ukrainy i będą kwestować na dary mikołajowe dla dzieci w Ukrainie. Wspomóżmy kto może dzieci przeżywające tam dramat wojny. Serdeczne „Bóg zapłać”

 6. Opłatki poświęcimy w przyszłą niedzielę 4 grudnia oraz świece Caritas będzie można nabywać od II niedzieli adwentowej. Nie kupujmy opłatków w supermarketach, niech opłatek naszym stole będzie pobłogosławiony w kościele.

 7. W tym tygodniu I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych i o powołania szczególnie z naszej parafii. I piątek miesiąca – spowiedź dla dzieci od 16.00, roraty o 17.00. O 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową. I sobota miesiąca – księża pójdą do chorych od 9.00. Czuwanie w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej od 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 8. Kandydatów do Bierzmowania z kl. 8 zapraszamy do spowiedzi w czwartek od 18.00 i na mszę św. dla nich w kaplicy Matki Bożej o godz. 19.00. Kandydatów z klas I zapraszamy do spowiedzi w piątek od 18.00 i mszę św. dla nich o 19.00 w kaplicy Matki Bożej. Tych z kl. 8 którzy zalogowali się w aplikacji mobilnej prosimy by odebrali indeksy w zakrystii pozostałych by jak najszybciej zalogowali się w aplikacji PentecostApp.

 9. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają wszystkich na adwentową Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w sali nr.4 w przyziemiu domu katechetycznego.

 10. W sobotę 3 grudnia odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Rozpoczęcie o 16.00 w parafii Miłosierdzia Bożego Na wzgórzach Krzesławickich.

 11. Zachęcamy do czytania dobrej prasy katolickiej. Przy wyjściach nowy numer „Brata” w którym informacja jak przebiegać będzie wizyta duszpasterska w naszej parafii.

 12. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są zaproszenia na kolędę. Chętnych prosimy o zgłoszenie przez wypełnienie formularza i złożenie do urn w kościele do 11 grudnia. Odwiedzimy z kolędą wszystkich którzy się zadeklarują.

 13. Powoli trwa budowa organów. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiary na ten cel. Z przodu kościoła po waszej lewej stronie stoi jedna ławka z szeregu tych których jest najwięcej – jest ona gruntownie odnowiona. Będziemy systematycznie odnawiać pozostałe. Koszt odnowienia jednej ławki to. 600 zł. Pozostałe dorobimy nowe takie same. Koszt jednej ławki nowej to 1200 zł. Ofiarę na tacę w drugą niedzielę miesiąca tzn. 11 grudnia tzw. inwestycyjną będziemy przeznaczać na ten cel. Za wszelkie ofiary składane na tacę, konto bankowe, w kopertach od rodzin, blikiem i wpłaty przez stronę internetową parafii serdeczne „Bóg zapłać.

 14. Dziękujemy za ofiarę w kwocie 3050 zł. złożoną do skarbon pod chórem. Podzieliliśmy ja na 3 części: dla prześladowanych chrześcijan, na Dzień Ubogich w parafii i naszej diecezji. W parafii Zespół Caritas „Samarytanin” zorganizował Święto dla 30 osób które przyszły. „Bóg zapłać”

  Polećmy zmarłego parafianina: Marek Robert Lachman Alb.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Myśl św. Brata Alberta

Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383581
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,576