Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu: we środę Święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezbitera.

 2. Jutro rozpoczynamy Roraty. Msza św. dla dorosłych codziennie o 6.15. Roraty dla dzieci o 17.00. Zapraszamy wszystkich do modlitewnego przygotowania na Święta, dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki i symboliczne nagrody.

 3. Dziś rodzice i bliscy chorego Stasia Kaupas będą przed kościołem kwestować na pomoc w leczeniu chłopca. Kto może niech wspomoże. W tym dniu Staś ma urodziny…. Ofiarodawcom „Bóg zapłać”. Informacje o Stasiu są w gablotach.

 4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pomogliśmy już parafii św. Teresy we Lwowie – Brzuchowicach naszą hojną ofiarą za którą serdeczne „Bóg zapłać”

 5. Rezygnujemy w tym roku z kwesty mikołajowej dla naszych dzieci i młodzieży zaangażowanej w parafii, dlatego w przyszłą niedzielę będą klerycy z Towarzystwa Księży Ducha św. pochodzący z Ukrainy i będą kwestować na dary mikołajowe dla dzieci w Ukrainie. Wspomóżmy kto może dzieci przeżywające tam dramat wojny. Serdeczne „Bóg zapłać”

 6. Opłatki poświęcimy w przyszłą niedzielę 4 grudnia oraz świece Caritas będzie można nabywać od II niedzieli adwentowej. Nie kupujmy opłatków w supermarketach, niech opłatek naszym stole będzie pobłogosławiony w kościele.

 7. W tym tygodniu I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych i o powołania szczególnie z naszej parafii. I piątek miesiąca – spowiedź dla dzieci od 16.00, roraty o 17.00. O 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową. I sobota miesiąca – księża pójdą do chorych od 9.00. Czuwanie w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej od 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 8. Kandydatów do Bierzmowania z kl. 8 zapraszamy do spowiedzi w czwartek od 18.00 i na mszę św. dla nich w kaplicy Matki Bożej o godz. 19.00. Kandydatów z klas I zapraszamy do spowiedzi w piątek od 18.00 i mszę św. dla nich o 19.00 w kaplicy Matki Bożej. Tych z kl. 8 którzy zalogowali się w aplikacji mobilnej prosimy by odebrali indeksy w zakrystii pozostałych by jak najszybciej zalogowali się w aplikacji PentecostApp.

 9. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają wszystkich na adwentową Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w sali nr.4 w przyziemiu domu katechetycznego.

 10. W sobotę 3 grudnia odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Rozpoczęcie o 16.00 w parafii Miłosierdzia Bożego Na wzgórzach Krzesławickich.

 11. Zachęcamy do czytania dobrej prasy katolickiej. Przy wyjściach nowy numer „Brata” w którym informacja jak przebiegać będzie wizyta duszpasterska w naszej parafii.

 12. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są zaproszenia na kolędę. Chętnych prosimy o zgłoszenie przez wypełnienie formularza i złożenie do urn w kościele do 11 grudnia. Odwiedzimy z kolędą wszystkich którzy się zadeklarują.

 13. Powoli trwa budowa organów. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiary na ten cel. Z przodu kościoła po waszej lewej stronie stoi jedna ławka z szeregu tych których jest najwięcej – jest ona gruntownie odnowiona. Będziemy systematycznie odnawiać pozostałe. Koszt odnowienia jednej ławki to. 600 zł. Pozostałe dorobimy nowe takie same. Koszt jednej ławki nowej to 1200 zł. Ofiarę na tacę w drugą niedzielę miesiąca tzn. 11 grudnia tzw. inwestycyjną będziemy przeznaczać na ten cel. Za wszelkie ofiary składane na tacę, konto bankowe, w kopertach od rodzin, blikiem i wpłaty przez stronę internetową parafii serdeczne „Bóg zapłać.

 14. Dziękujemy za ofiarę w kwocie 3050 zł. złożoną do skarbon pod chórem. Podzieliliśmy ja na 3 części: dla prześladowanych chrześcijan, na Dzień Ubogich w parafii i naszej diecezji. W parafii Zespół Caritas „Samarytanin” zorganizował Święto dla 30 osób które przyszły. „Bóg zapłać”

  Polećmy zmarłego parafianina: Marek Robert Lachman Alb.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos