Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Mikołaja biskupa – patrona daru człowieka dla człowieka, we środę wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. O godz. 12.00-13.00 tzw. „Godzina łaski” prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej.

 2. W przyszłą sobotę Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii będzie przeżywać Jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji wszystkich zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w kościele od 10.00 i uroczystą mszę św. dziękczynną o godz. 11.00.

 3. Msza św. roratnia dla dorosłych codziennie o 6.15. Roraty dla dzieci o 17.00.

 4. Rodzice i bliscy chorego Stasia Kaupas dziękują serdecznie za pomoc w postaci zbiórki w miniona niedzielę która wyniosła 21 046,00 zł i 21 euro. Msza św. za wszystkich ofiarodawców zamówiona przez rodziców chłopca będzie odprawiona w niedzielę 18 grudnia o godz. 19.15.

 5. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Klerycy i księża z Towarzystwa Księży Ducha św. pochodzący z Ukrainy będą kwestować na dary mikołajowe dla dzieci w Ukrainie. Wspomóżmy kto może dzieci przeżywające tam dramat wojny. Serdeczne „Bóg zapłać” Nasze zaangażowane dzieci w parafii także zostaną obdarowane przez św. Mikołaja.

 6. Opłatki poświęcone dziś oraz świece Caritas można nabywać w sali obok kancelarii. Można nabyć także kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne, płytki z koncertu o Janie Pawle w naszym kościele oraz piękny album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej – Tysiącletnie Dziedzictwo” gdzie na pierwszej stronie umieszczona jest informacja o 40- leciu naszej parafii i Jubileuszu księdza Prałata Jana. Wydawnictwa te mogą być pięknym prezentem świątecznym dla najbliższych.

 7. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają wszystkich na adwentową Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w sali nr.4 w przyziemiu domu katechetycznego.

 8. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są zaproszenia na kolędę. Chętnych prosimy o zgłoszenie przez wypełnienie formularza i złożenie do urn w kościele do 11 grudnia. Odwiedzimy z kolędą wszystkich którzy się zadeklarują. Zapisać się można także przez formularz na stronie parafii i na Facebooku oraz znajdujący się w najnowszym numerze „Brata”.

 9. Ofiarę na tacę w przyszłą niedzielę tzw. inwestycyjną przeznaczamy na sukcesywne odnawianie ławek oraz na nowe ławki. Za wszelkie ofiary składane na tacę, konto bankowe, w kopertach od rodzin, blikiem i wpłaty przez stronę internetową parafii serdeczne „Bóg zapłać.

 10. Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta mieszczące się w dawnej kaplicy naszego kościoła, serdecznie zapraszają wszystkich parafian na tradycyjny świąteczny kiermasz prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Kiermasz odbędzie się dziś dnia 4 grudnia 2022r. w godzinach od 7.00 do 14.00.

 11. Jubilatów obchodzących w mijającym roku 50-lecie i 25-lecie małżeństwa zapraszamy do wspólnego przeżycia uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o 9.30. Prosimy chętne małżeństwa do zapisania się w tym tygodniu w zakrystii i kancelarii.

 12. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się od piątku 16 grudnia do niedzieli 18 –tego. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Zubrzycki z Ełku – redaktor naczelny diecezjalnego pisma „Martyria” Pamiętajmy w modlitwie o ks. rekolekcjoniście i o dobre owoce duchowe rekolekcji.

  Polećmy zmarłego parafianina: Marian Stach Dyw. 39. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Często myślę, że życie byłoby zbyt nędzne, gdyby nie nadzieja prawdziwego nareszcie życia na tamtym świecie, bo i na cóż by Pan Bóg dał człowiekowi tyle pragnień, gdyby ich nie miał nigdy zaspokoić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367222
Dzisiaj: 143
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,822