Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Mikołaja biskupa – patrona daru człowieka dla człowieka, we środę wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. O godz. 12.00-13.00 tzw. „Godzina łaski” prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej.

 2. W przyszłą sobotę Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii będzie przeżywać Jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji wszystkich zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w kościele od 10.00 i uroczystą mszę św. dziękczynną o godz. 11.00.

 3. Msza św. roratnia dla dorosłych codziennie o 6.15. Roraty dla dzieci o 17.00.

 4. Rodzice i bliscy chorego Stasia Kaupas dziękują serdecznie za pomoc w postaci zbiórki w miniona niedzielę która wyniosła 21 046,00 zł i 21 euro. Msza św. za wszystkich ofiarodawców zamówiona przez rodziców chłopca będzie odprawiona w niedzielę 18 grudnia o godz. 19.15.

 5. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Klerycy i księża z Towarzystwa Księży Ducha św. pochodzący z Ukrainy będą kwestować na dary mikołajowe dla dzieci w Ukrainie. Wspomóżmy kto może dzieci przeżywające tam dramat wojny. Serdeczne „Bóg zapłać” Nasze zaangażowane dzieci w parafii także zostaną obdarowane przez św. Mikołaja.

 6. Opłatki poświęcone dziś oraz świece Caritas można nabywać w sali obok kancelarii. Można nabyć także kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne, płytki z koncertu o Janie Pawle w naszym kościele oraz piękny album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej – Tysiącletnie Dziedzictwo” gdzie na pierwszej stronie umieszczona jest informacja o 40- leciu naszej parafii i Jubileuszu księdza Prałata Jana. Wydawnictwa te mogą być pięknym prezentem świątecznym dla najbliższych.

 7. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają wszystkich na adwentową Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w sali nr.4 w przyziemiu domu katechetycznego.

 8. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są zaproszenia na kolędę. Chętnych prosimy o zgłoszenie przez wypełnienie formularza i złożenie do urn w kościele do 11 grudnia. Odwiedzimy z kolędą wszystkich którzy się zadeklarują. Zapisać się można także przez formularz na stronie parafii i na Facebooku oraz znajdujący się w najnowszym numerze „Brata”.

 9. Ofiarę na tacę w przyszłą niedzielę tzw. inwestycyjną przeznaczamy na sukcesywne odnawianie ławek oraz na nowe ławki. Za wszelkie ofiary składane na tacę, konto bankowe, w kopertach od rodzin, blikiem i wpłaty przez stronę internetową parafii serdeczne „Bóg zapłać.

 10. Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta mieszczące się w dawnej kaplicy naszego kościoła, serdecznie zapraszają wszystkich parafian na tradycyjny świąteczny kiermasz prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Kiermasz odbędzie się dziś dnia 4 grudnia 2022r. w godzinach od 7.00 do 14.00.

 11. Jubilatów obchodzących w mijającym roku 50-lecie i 25-lecie małżeństwa zapraszamy do wspólnego przeżycia uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o 9.30. Prosimy chętne małżeństwa do zapisania się w tym tygodniu w zakrystii i kancelarii.

 12. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się od piątku 16 grudnia do niedzieli 18 –tego. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Zubrzycki z Ełku – redaktor naczelny diecezjalnego pisma „Martyria” Pamiętajmy w modlitwie o ks. rekolekcjoniście i o dobre owoce duchowe rekolekcji.

  Polećmy zmarłego parafianina: Marian Stach Dyw. 39. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos