Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu: w poniedziałek Najśw. Maryi Panny z Guadelupe, we wtorek św. Łucji dziewicy i męczennicy, w środę św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

 2. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 3. Msza św. roratnia dla dorosłych codziennie o 6.15. Roraty dla dzieci o 17.00 od poniedziałku do piątku.

 4. Klerycy i księża z Towarzystwa Księży Ducha św. pochodzący z Ukrainy składają serdeczne podziękowanie za zbiórkę na paczki mikołajowe dla dzieci w Ukrainie w kwocie 21654,60 zł, 10 euro i 3 dolary. Ofiarodawcom wrażliwym na los dotkniętych wojną ludzi serdeczne „Bóg zapłać”

 5. Opłatki poświęcone dziś oraz świece Caritas można nabywać w sali obok kancelarii. Można nabyć także kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne, płytki z koncertu o Janie Pawle w naszym kościele oraz piękny album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej – Tysiącletnie Dziedzictwo” gdzie na pierwszej stronie umieszczona jest informacja o 40- leciu naszej parafii i Jubileuszu księdza Prałata Jana. Wydawnictwa te mogą być pięknym prezentem świątecznym dla najbliższych.

 6. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają wszystkich na adwentową Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w sali nr.4 w przyziemiu domu katechetycznego.

 7. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są zaproszenia na kolędę. Chętnych prosimy o zgłoszenie przez wypełnienie formularza i złożenie do urn w kościele jeszcze dziś 11 grudnia. Odwiedzimy z kolędą wszystkich którzy się zadeklarują.  Zapisać się można także przez formularz na stronie parafii i na Facebooku oraz znajdujący się w najnowszym numerze „Brata”.

 8. Ofiarę na tacę w przyszłą dziś tzw. inwestycyjną przeznaczamy na sukcesywne odnawianie ławek oraz na nowe ławki. Za wszelkie ofiary składane na tacę, konto bankowe, w kopertach od rodzin, blikiem i wpłaty przez stronę internetową parafii serdeczne „Bóg zapłać.

 9. Jubilatów obchodzących w mijającym roku 50-lecie i 25-lecie małżeństwa zapraszamy do wspólnego przeżycia uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o 9.30. Prosimy chętne małżeństwa do zapisania się do środy w zakrystii i kancelarii.

 10. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. W piątek i sobotę nauki rekolekcyjne na roratach, o 9.30 msza z nauką ogólną (w sobotę możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych) oraz o 18.00 na którą szczególnie zapraszamy małżeństwa. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Zubrzycki z Ełku – redaktor naczelny diecezjalnego pisma „Martyria” Pamiętajmy w modlitwie o ks. rekolekcjoniście i o dobre owoce duchowe rekolekcji. Plan rekolekcji jest dostępny w gablotach, w internecie oraz wywieszony na drzwiach kościoła.

 11. Chorych do których nie chodzimy w I soboty odwiedzimy ze spowiedzią i Komunia świąteczną w sobotę 17 grudnia od godz. 9.00. Zapisać chorych należy w kancelarii lub zakrystii. Zadbajmy by nasi dziadkowie, rodzice pozostający w domach mieli możliwość świątecznego spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii.

 12. Akcja Katolicka zaprasza w piątek o 19.00 na Eucharystię w kaplicy MB i spotkanie w auli parafialnej.

 13. W przyszłą niedzielę parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” będzie kwestował na paczki świąteczne dla osób przychodzących po pomoc żywnościową do naszej parafii których na liście mamy ponad 270.Także w kościele będą wystawione kosze i lista na artykuły żywnościowe którymi będzie można się podzielić Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy gest miłosierdzia wobec tych ludzi.

 14. Wspólnie z ks. Bogusławem Nagelem organizujemy pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela w dniach 20-28 czerwca 2023 roku. Informacje i zapisy w kancelarii i zakrystii. ks. Bogusław organizuje także pielgrzymki do Wilna i do Włoch. Informacje o nich są w gablotach.

  Polećmy zmarłych parafian: Jolanta Wątek II Pułku 26, Emilia Dyl Dyw. 44. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Często myślę, że życie byłoby zbyt nędzne, gdyby nie nadzieja prawdziwego nareszcie życia na tamtym świecie, bo i na cóż by Pan Bóg dał człowiekowi tyle pragnień, gdyby ich nie miał nigdy zaspokoić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392991
Dzisiaj: 14
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,190