Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu: w poniedziałek Najśw. Maryi Panny z Guadelupe, we wtorek św. Łucji dziewicy i męczennicy, w środę św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

 2. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 3. Msza św. roratnia dla dorosłych codziennie o 6.15. Roraty dla dzieci o 17.00 od poniedziałku do piątku.

 4. Klerycy i księża z Towarzystwa Księży Ducha św. pochodzący z Ukrainy składają serdeczne podziękowanie za zbiórkę na paczki mikołajowe dla dzieci w Ukrainie w kwocie 21654,60 zł, 10 euro i 3 dolary. Ofiarodawcom wrażliwym na los dotkniętych wojną ludzi serdeczne „Bóg zapłać”

 5. Opłatki poświęcone dziś oraz świece Caritas można nabywać w sali obok kancelarii. Można nabyć także kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne, płytki z koncertu o Janie Pawle w naszym kościele oraz piękny album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej – Tysiącletnie Dziedzictwo” gdzie na pierwszej stronie umieszczona jest informacja o 40- leciu naszej parafii i Jubileuszu księdza Prałata Jana. Wydawnictwa te mogą być pięknym prezentem świątecznym dla najbliższych.

 6. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają wszystkich na adwentową Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w sali nr.4 w przyziemiu domu katechetycznego.

 7. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są zaproszenia na kolędę. Chętnych prosimy o zgłoszenie przez wypełnienie formularza i złożenie do urn w kościele jeszcze dziś 11 grudnia. Odwiedzimy z kolędą wszystkich którzy się zadeklarują.  Zapisać się można także przez formularz na stronie parafii i na Facebooku oraz znajdujący się w najnowszym numerze „Brata”.

 8. Ofiarę na tacę w przyszłą dziś tzw. inwestycyjną przeznaczamy na sukcesywne odnawianie ławek oraz na nowe ławki. Za wszelkie ofiary składane na tacę, konto bankowe, w kopertach od rodzin, blikiem i wpłaty przez stronę internetową parafii serdeczne „Bóg zapłać.

 9. Jubilatów obchodzących w mijającym roku 50-lecie i 25-lecie małżeństwa zapraszamy do wspólnego przeżycia uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o 9.30. Prosimy chętne małżeństwa do zapisania się do środy w zakrystii i kancelarii.

 10. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. W piątek i sobotę nauki rekolekcyjne na roratach, o 9.30 msza z nauką ogólną (w sobotę możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych) oraz o 18.00 na którą szczególnie zapraszamy małżeństwa. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Zubrzycki z Ełku – redaktor naczelny diecezjalnego pisma „Martyria” Pamiętajmy w modlitwie o ks. rekolekcjoniście i o dobre owoce duchowe rekolekcji. Plan rekolekcji jest dostępny w gablotach, w internecie oraz wywieszony na drzwiach kościoła.

 11. Chorych do których nie chodzimy w I soboty odwiedzimy ze spowiedzią i Komunia świąteczną w sobotę 17 grudnia od godz. 9.00. Zapisać chorych należy w kancelarii lub zakrystii. Zadbajmy by nasi dziadkowie, rodzice pozostający w domach mieli możliwość świątecznego spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii.

 12. Akcja Katolicka zaprasza w piątek o 19.00 na Eucharystię w kaplicy MB i spotkanie w auli parafialnej.

 13. W przyszłą niedzielę parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” będzie kwestował na paczki świąteczne dla osób przychodzących po pomoc żywnościową do naszej parafii których na liście mamy ponad 270.Także w kościele będą wystawione kosze i lista na artykuły żywnościowe którymi będzie można się podzielić Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy gest miłosierdzia wobec tych ludzi.

 14. Wspólnie z ks. Bogusławem Nagelem organizujemy pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela w dniach 20-28 czerwca 2023 roku. Informacje i zapisy w kancelarii i zakrystii. ks. Bogusław organizuje także pielgrzymki do Wilna i do Włoch. Informacje o nich są w gablotach.

  Polećmy zmarłych parafian: Jolanta Wątek II Pułku 26, Emilia Dyl Dyw. 44. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326385
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 355