Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: jutro Święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Na mszach św. poświęcenie przyniesionego wina, podanie wiernym na pamiątkę kielicha wina zatrutego podanego apostołowi które mu nie zaszkodziło, w środę Święto Świętych Młodzianków – dzieci z Betlejem zabitych przez Heroda, w piątek Święto św. Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu kościoła na tegoroczne Święta: ks. Mirosławowi, panu kościelnemu Januszowi oraz p. Arturowi za przygotowanie szopki, paniom sprzątającym, Izabeli, Angelice i Ewelinie dekorującym kościół, klerykowi Olkowi i ministrantom i lektorom za pomoc. Paniom Marii i Barbarze za sprzątanie i dekorację kaplicy adoracji. Anonimowej rodzinie dziękujemy za ufundowanie 10 nowych złotych ornatów do naszego kościoła. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o naszą świątynię.

3. W sobotę ostatni dzień starego roku 2022. O 17.00 zapraszamy na uroczyste nieszpory dziękczynne, „Te Deum” oraz śpiewać będziemy suplikacje przepraszając Boga za grzechy minionego roku.

4. W niedzielę uroczystość Świętej Bożej rodzicielki Maryi – Nowy Rok i Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie bądź odśpiewanie w kościele hymnu do Ducha św. można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiara na tace jest przeznaczona na wsparcie rozwoju Centrum Jana Pawła „Nie lękajcie się” w Krakowie.

5. Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” dziękuje za kwestę na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii w kwocie 6519,58 zł, oraz za dary złożone do koszy w kościele. Obdarowaliśmy nimi ponad osiemdziesiąt potrzebujących osób z naszej parafii. Bóg zapłać!

6. Organizujemy pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela w dniach 20-28 czerwca przyszłego roku. Informacje w kancelarii i zakrystii i w gablotach.

7. Polećmy zmarłych parafian: Maria Kozieł II Pułku 16, Piotr Kosiba II Pułku 16, Jerzy Michał Pater II Pułku 1F, Halina Socha, Anna Maria Polańska Dyw.30, Edward Gładysz Dywizjonu 64, Lech Korpacki Kość. 6 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326447
Dzisiaj: 98
Wczoraj: 355