Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

  1. Wczoraj Bóg powołał do wieczności emerytowanego papieża Benedykta XVI. Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek na mszę św. za jego duszę o godz. 18.00. W poniedziałek wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.

  2. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli – święto obowiązujące. Na wszystkich mszach św. poświęcimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych chrześcijańskich domów. Oznaczmy je na zewnątrz znakami C+M+B co oznacza Chrystus mieszkanie błogosławi, lub K+M+B co oznacza imiona Trzech Mędrców ze Wschodu którzy w imieniu całej ludzkości oddali cześć i pokłon Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.

  3. Przed mszą św. o 11.00 Orszak Trzech Króli. Zbiórka przed kościołem o 10.45. zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje nawiązujące do święta. Po mszy św. konkurs na najpiękniejsze przebrania.

  4. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają w Trzech Króli dzieci z rodzicami na jasełka do auli parafialnej na godz. 16.00.

  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia.

  6. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Spowiedź od 17.30. Msza św. dla młodzieży z klas ósmych do bierzmowania o 19.00 w kaplicy. I piątek miesiąca spowiadamy w czasie każdej mszy św. O 17.00 w kościele adoracja wynagradzająca prowadzona przez Straż Honorową. O 18.00 msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową. I sobota miesiąca o 16.30 czuwanie w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej. Różaniec będziemy ofiarować zgodnie z prośbą arcybiskupa metropolity za naszą Ojczyznę. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00. zapraszamy do wspólnej modlitwy w tych dniach.

  7. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę tzw. Inwestycyjną przeznaczamy na nowe ławki. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła parafialnego.

  8. Parafialną Radę Duszpasterska zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o 15.00 do auli parafialnej.

  9. W dolnej kaplicy która jest otwarta można zobaczyć ruchomą szopkę. Zapraszamy szczególnie dzieci?

  10. Polećmy Bogu naszych zmarłych Ojca św. Benedykta XVI oraz zmarłych parafian: Stanisława Tylek Kość.6, Teresa Czajor II Pułku 29, Krzysztof Marek Soczewka Alb.27, Roman Damian Kukułka Dyw.8, Józefa Anna Węgrzyn Kość. 11, Józefa Sobecka Alb.38. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos