Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Antoniego opata, w czwartek św. Józefa sebastiana Pelczara biskupa, w sobotę św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.

2. Dziś po mszy o 16.00 opłatkowe spotkanie Róż Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.

3. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 21 stycznia. Wyjazd o 7.30. Bliższe informacje w gablocie Akcji. Zapraszamy także na wspólnotową Eucharystię w 3 piątek 20 stycznia o godz. 19-ej w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na mszę św. wotywną o Duchu św. jutro o o 18.00 a po niej na adorację Najsw. Sakramentu oraz możliwość modlitwy wstawienniczej.

5. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. W przyszłą niedzielę po mszy sw. o 11.00 udzielimy błogosławienstwa dzieciom figurką Dzieciątka Jezus. Na mszy św. będzie śpiewał zespół "Jakubowe Muszelki" Zapraszamy wszystkie dzieci.

7. Także w przyszłą niedzielę po mszy św. o 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych chórów "Frater Cantans" i "Albertinum"

8. Zapraszamy w niedzielę na nabożenstwo ku czci sw. Szarbela. Tym razem nie będzie modlitwy różańcowej ze względu na koncert kolęd. Intencje i prośby złożone odczytamy na poczatku mszy św. sprawowanej w tych intencjach a po niej udzielimy błogosławieństwa olejem sw. Szarbela.

9. W dolnej kaplicy która jest otwarta można zobaczyć ruchomą szopkę. Zapraszamy szczególnie dzieci

 

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367224
Dzisiaj: 145
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,824