Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, w środę święto Nawrócenia św. Pawła apostoła, w czwartek św. Tymoteusza i Tytusa biskupów, w sobotę św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Koscioła

2. Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Niech czytanie Pisma św. stanie się naszą częstą praktyką i bądźmy w ten sposób wdzięczni Bogu za Jego słowo skierowane do nas.

3. Jutro przed mszą św. wieczorną nabozeństwo do św. O.Pio.

4. W piątek o 18.45 katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

5. W miniony czwartek imieniny obchodził organista p. Mariusz - solenizantowi życzymy zdrowia i wszelkich łask Bożych.

6. Dziś po mszy św. o 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych chórów "Frater Cantans" i "Albertinum"

7. W dolnej kaplicy można zobaczyć ruchomą szopkę. Zapraszamy szczególnie dzieci.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Zwróćmy uwagę że prawie wszystkie tytuły prasy podniosły niestety swoją cenę. Kupując prasę przyczyniamy się do utrzymania redakcji katolickich w naszej Ojczyźnie. Przy wyjściach jest dostępny nowy numer "Brata" - naszego parafialnego pisma. Redakcji złożonej z naszych parafian dziękujemy za bezpłatną pracę przy redagowaniu naszego pisma. W "Bracie" znajduje się m.i.n. roczne sprawozdanie ekonomiczne naszej parafii.

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Jan Świgut Dyw. 5, Stanisław Nalepka Alb.24, Władysława Calik Dyw. 43. Wieczny odpoczynek...

 

Myśl św. Brata Alberta

Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326421
Dzisiaj: 72
Wczoraj: 355