Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko prezbitera, w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 8.00 i 9.30 oraz o 16.00, 18.00. Na wszystkich mszach św. poświęcimy gromnice. Gromnice można już od dziś nabyć w zakrystii. Gromnica to świeca którą zapalamy wkładając ją do rąk umierającym oraz wtedy gdy grozi nam niezwykłe niebezpieczeństwo np. groźna burza. Niech w każdym domu będzie taka poświęcona świeca znak wiary w moc Bożą nad każdym złem. Jest to także XXVII Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Ofiara na tacę w to święto jest przeznaczona na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji. Siostrom zakonnym z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

2. W piątek wspomnienie św. Błażeja patrona od chorób gardła. Po mszach św. pobłogosławimy jabłka oraz udzielimy błogosławieństwa świecami św. Błażeja.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Straż Honorowa zaprasza na Godzinę Świętą od 16.45 do 17.45 w kaplicy Matki Bożej i mszę św. w intencji kapłanów naszej parafii o 18.00. I piątek miesiąca adoracja wynagradzająca prowadzona przez Straż Honorową w kaplicy Matki Bożej od 16.45 do 17.45, spowiedź od 16.00, o 17.00 msza św. dla dzieci, o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową. I sobota miesiąca – nabożeństwo w duchu fatimskiego wynagrodzenia od 16.30 – i modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej. Do chorych księża pójdą od 9.00.

4. W dolnej kaplicy jest jeszcze ruchoma szopka.

5. W przyszłą niedzielę składka tzw. inwestycyjna będzie przeznaczona w dalszym ciągu na nowe ławki. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele serdeczne Bóg zapłać.

6. Rozpoczynają się w naszej parafii katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Głosić je będą bracia z drugiej wspólnoty neokatechumenalnej w naszej parafii, którym będzie towarzyszyć ks. Giacomo. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją więź z Chrystusem, lub przeżywają trudniejszy okres w swoim życiu i potrzebują usłyszeć dobre słowo dla siebie. Katechezy będą się odbywać w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 w kaplicy dolnej M.B. Częstochowskiej. Posłuchajmy teraz krótkiego świadectwa ekipy głoszącej…

7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Szczepan Andrzej Musiałek Alb.35, Zygmunt Rybicki zam. w USA, Marta Ewa Rokita Alb.29. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367219
Dzisiaj: 140
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,819