Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

  1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w sobotę Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienia Chorych. Jest to zarazem XXXI Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele tak wielu modli się o zdrowie dlatego serdecznie zapraszamy na uroczystą mszę św. ku czci Matki Bożej o godz. 9.30. Zapraszamy także chorych na ciele i na duszy – od 9.00 będzie okazja do spowiedzi a w czasie mszy św. przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po mszy św. błogosławieństwo lurdzkie. 
  1. W przyszłą niedzielę składka tzw. inwestycyjna będzie przeznaczona w dalszym ciągu na nowe ławki. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele serdeczne Bóg zapłać.

  2. Trwają już rozpoczęte w naszej parafii katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją więź z Chrystusem, lub przeżywają trudniejszy okres w swoim życiu i potrzebują usłyszeć dobre słowo dla siebie. Katechezy będą się odbywać w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 w kaplicy dolnej M.B. Częstochowskiej.

  3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch w dniach 10.05-20.05. br. Program i informacje dostępne w zakrystii i gablotkach parafialnych.

  4. Wspólnota Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza w przyszłą niedzielę po mszy św. o 16.00 w intencji papieża i Ojczyzny na spotkanie członków i sympatyków wraz z dziećmi i wnukami do auli parafialnej.

  5. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Danuta Dąbrowa Dywizjonu 9, Stefan Oleś Kość. 11, Józef Marian Sietner Alb. 28. Wieczny odpoczynek...

 

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos