Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

  1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w sobotę Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienia Chorych. Jest to zarazem XXXI Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele tak wielu modli się o zdrowie dlatego serdecznie zapraszamy na uroczystą mszę św. ku czci Matki Bożej o godz. 9.30. Zapraszamy także chorych na ciele i na duszy – od 9.00 będzie okazja do spowiedzi a w czasie mszy św. przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po mszy św. błogosławieństwo lurdzkie. 
  1. W przyszłą niedzielę składka tzw. inwestycyjna będzie przeznaczona w dalszym ciągu na nowe ławki. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele serdeczne Bóg zapłać.

  2. Trwają już rozpoczęte w naszej parafii katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją więź z Chrystusem, lub przeżywają trudniejszy okres w swoim życiu i potrzebują usłyszeć dobre słowo dla siebie. Katechezy będą się odbywać w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 w kaplicy dolnej M.B. Częstochowskiej.

  3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch w dniach 10.05-20.05. br. Program i informacje dostępne w zakrystii i gablotkach parafialnych.

  4. Wspólnota Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza w przyszłą niedzielę po mszy św. o 16.00 w intencji papieża i Ojczyzny na spotkanie członków i sympatyków wraz z dziećmi i wnukami do auli parafialnej.

  5. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Danuta Dąbrowa Dywizjonu 9, Stefan Oleś Kość. 11, Józef Marian Sietner Alb. 28. Wieczny odpoczynek...

 

Myśl św. Brata Alberta

Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352361
Dzisiaj: 80
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,705