Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00 a Droga Krzyżowa w niedziele o 15.00.

2. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wielkopostną Jutrznię od poniedziałku do piątku przez cały Post do auli parafialnej o godz. 6.00 rano.

3. Od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 26 marca będziemy przeżywać w naszej parafii misje św. W koszyczkach przy wyjściach ze światyni są folderki z programem. Zabierzmy je przekażmy sasiadom, bliskim i zaprośmy do udziału w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym w naszej parafii. W modlitwach polecajmy misjonarzy oraz całą naszą parafię.

4. Szkoła Podstawowa nr 52 zaprasza na dzień otwarty we wtorek 7 marca o godz. 17.00.

5. Młodzież ze wspólnoty "Bratniak zaprasza młodych naszej parafii na spotkania formacyjne w każdy piatek o 19.00 w przyziemiu domu parafialnego w sali "Bratniak"

6. Do skarbon św. Antoniego i św. Józefa można złożyć Jałmużnę Wielkopostną jako nasze dobrowolne wyrzeczenia na pomoc ubogim i potrzebującym w naszej parafii.

7. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch. Informacje i program można dostać w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę jako tzw. składka inwestycyjna zostanie przeznaczona na nowe ławki które zostaną przywiezione jeszcze w marcu. W minionym miesiącu ofiara inwestycyjna wyniosła 19 560 zł a za ławki zapłaciliśmy 36 000. Prosimy o ofiarę na ten cel. Wszystkim za ofiary i troskę o wnętrze naszej światyni serdeczne "Bóg zapłać"

9. W przyszłą niedzielę kazania na mszch św. będzie głosił ks. Andrzej Policht - salezjanin który podzieli się z nami świadectwem swojej pracy misyjnej, obecnie w Żytomierzu na Ukrainie. Prowadzą tam szkołę gdzie mimo wojennych warunków uczy się 200 dzieci i młodzieży. Przed kościołem będzie można wesprzeć to dzieło. Ofiarodawcom serdeczne "Bóg zapłać"

10. Ksiądz Andrzej od przyszłej niedzieli poprowadzi rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszych szkół. Za otwartość i pomoc dziękujemy serdecznie Dyrekcjom, nauczycielom wychowawcom i katechetom. Rodziców prosimy o zainteresowanie się czy dzieci z ich szkoły biorą udział oraz może i pomoc w miarę możliwości nauczycielom w przyprowadzaniu dzieci do koscioła. Niestey dla wielu dzieci jest to jedyna okazja do odwiedzenia świątyni parafialnej i skorzystania z sakramentu Pokuty i Eucharystii.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józef Jan Nowak Alb. 24, Stanisław Kliś zam. Międzybrodzie Żywieckie. Wieczny odpoczynek...

 

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352357
Dzisiaj: 76
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,701