Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00 a Droga Krzyżowa w niedziele o 15.00.

 2. W najbliższy wtorek 14 marca będziemy przeżywać w naszym kościele tzw. Liturgię stacyjną nawiązującą do rzymskiej stacji pokutnej w kościele św. Pudencjany. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. O 17.00 różaniec poprowadzą Róże Żywego Różańca, o 17.30 modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O godzinie 18.00 uroczysta msza św. z homilią którą poprowadzi J.E. ks. Bp Janusz Mastalski. Po zakończonej Eucharystii będzie adoracja w ciszy do godz. 21.00. Wspierać nas modlitwą Małe Siostry Jezusa. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na wsparcie dzieł prowadzonych przez te właśnie siostry.

 3. W czasie tej mszy św. Ksiądz biskup poświęci także nowy sztandar Straży Honorowej NSPJ. Msza św. Za wszystkich fundatorów nowego sztandaru będzie odprawiona w niedzielę 19 marca o godz. 13.00.

 4. Od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 26 marca będziemy przeżywać w naszej parafii misje św. W koszyczkach przy wyjściach ze światyni są folderki z programem. Zabierzmy je przekażmy sąsiadom, bliskim i zaprośmy do udziału w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym w naszej parafii. W modlitwie polecajmy  misjonarzy oraz całą naszą parafię.

 5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch. Informacje i program można dostać w zakrystii.

 6. Wszystkim serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę tzw. inwestycyjną przeznaczoną na kolejne nowe ławki. „Bóg zapłać” za ofiary na tacę, w kopertach od rodzin, na konto bankowe oraz składane przez stronę internetową naszej parafii.

 7. Dziś za kazania dziękujemy ks. Andrzejowi Polichtowi – salezjanininowi. Przed kościołem będzie można wesprzeć dzieło prowadzonej szkoły w Żytomierzu. Ofiarodawcom serdeczne "Bóg zapłać"

 8. Ksiądz Andrzej od dziś do środy poprowadzi rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszych szkół. Za otwartość i pomoc dziękujemy serdecznie Dyrekcjom, nauczycielom wychowawcom i katechetom.

 9. Cystersi z Mogiły zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce do Francji w dniach od 19 do 26 kwietnia organizowanej przez parafię św. Bartłomieja Ap. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Opactwa Cystersów w Krakowie-Mogile (mogila.cystersi.pl).

 10. Akcja Katolicka zaprasza tradycyjnie w 3 piątek miesiąca 17 marca na drogę krzyżową o godz.17.30, którą będziemy prowadzić a po niej na Mszę św. parafialną o 18.00. Przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 11. W przyszłą niedzielę rodzice i bliscy chorej dziewczynki na padaczkę i porażenie mózgowe Oliwki Paździorek zamieszkałej w naszej parafii na oś. Dywizjonu będą kwestować na kosztowną rehabilitację. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom już dziś serdeczne „Bóg zapłać”

 12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Władysława Majchrzak Dyw. 62, Piotr Świeczka Dyw. 42, Bronisław Witkowski Alb.19, Maria Pudełek Alb.37, Jerzy Jagła Kość.11, Wieczny odpoczynek...

 

Myśl św. Brata Alberta

Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos