Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00 a Droga Krzyżowa w niedziele o 15.00.

 2. W najbliższy wtorek 14 marca będziemy przeżywać w naszym kościele tzw. Liturgię stacyjną nawiązującą do rzymskiej stacji pokutnej w kościele św. Pudencjany. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. O 17.00 różaniec poprowadzą Róże Żywego Różańca, o 17.30 modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O godzinie 18.00 uroczysta msza św. z homilią którą poprowadzi J.E. ks. Bp Janusz Mastalski. Po zakończonej Eucharystii będzie adoracja w ciszy do godz. 21.00. Wspierać nas modlitwą Małe Siostry Jezusa. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na wsparcie dzieł prowadzonych przez te właśnie siostry.

 3. W czasie tej mszy św. Ksiądz biskup poświęci także nowy sztandar Straży Honorowej NSPJ. Msza św. Za wszystkich fundatorów nowego sztandaru będzie odprawiona w niedzielę 19 marca o godz. 13.00.

 4. Od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 26 marca będziemy przeżywać w naszej parafii misje św. W koszyczkach przy wyjściach ze światyni są folderki z programem. Zabierzmy je przekażmy sąsiadom, bliskim i zaprośmy do udziału w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym w naszej parafii. W modlitwie polecajmy  misjonarzy oraz całą naszą parafię.

 5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch. Informacje i program można dostać w zakrystii.

 6. Wszystkim serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę tzw. inwestycyjną przeznaczoną na kolejne nowe ławki. „Bóg zapłać” za ofiary na tacę, w kopertach od rodzin, na konto bankowe oraz składane przez stronę internetową naszej parafii.

 7. Dziś za kazania dziękujemy ks. Andrzejowi Polichtowi – salezjanininowi. Przed kościołem będzie można wesprzeć dzieło prowadzonej szkoły w Żytomierzu. Ofiarodawcom serdeczne "Bóg zapłać"

 8. Ksiądz Andrzej od dziś do środy poprowadzi rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszych szkół. Za otwartość i pomoc dziękujemy serdecznie Dyrekcjom, nauczycielom wychowawcom i katechetom.

 9. Cystersi z Mogiły zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce do Francji w dniach od 19 do 26 kwietnia organizowanej przez parafię św. Bartłomieja Ap. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Opactwa Cystersów w Krakowie-Mogile (mogila.cystersi.pl).

 10. Akcja Katolicka zaprasza tradycyjnie w 3 piątek miesiąca 17 marca na drogę krzyżową o godz.17.30, którą będziemy prowadzić a po niej na Mszę św. parafialną o 18.00. Przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 11. W przyszłą niedzielę rodzice i bliscy chorej dziewczynki na padaczkę i porażenie mózgowe Oliwki Paździorek zamieszkałej w naszej parafii na oś. Dywizjonu będą kwestować na kosztowną rehabilitację. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom już dziś serdeczne „Bóg zapłać”

 12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Władysława Majchrzak Dyw. 62, Piotr Świeczka Dyw. 42, Bronisław Witkowski Alb.19, Maria Pudełek Alb.37, Jerzy Jagła Kość.11, Wieczny odpoczynek...

 

Myśl św. Brata Alberta

Żadnych niepokojów nie chce Pan Bóg, ani o własną doskonałość też nie, bo w końcu - jeśli chcesz coś dobrego, a nie możesz, Bóg jak uczynek nagradza tę chęć.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos