Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Rozpoczynamy Misje Święte w naszej parafii. Serdecznie witamy ojców Wojciecha i Tomasza – dominikanów którzy przez cały tydzień będą je prowadzić. Misje są w parafiach co 10 lat. Gorąco prosimy wszystkich parafian o liczny udział w odnowieniu wiary w swoich sercach. Program misji jest dostępny w internecie, gablotach, na drzwiach kościoła i ulotkach które są przy wejściach. Módlmy się aby Duch św. nas wszystkich poprowadził przez te dni modlitwy, pokuty i rozważania Słowa Bożego.

2. Kandydatów do Bierzmowania z klas VIII oraz z I szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie w ramach misji św. jutro w poniedziałek o 19.00 do kościoła. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.

3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na mszę św. w ramach misji św. w środę o 18.00, a rodziców ze szkoły 155 na zebranie z siostrą w auli po mszy św.

4. Zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00 a Droga Krzyżowa w niedziele o 15.00. w najbliższy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o 20.00, zamiast tego Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele a zakończymy ją przy szkole Sióstr Salezjanek na oś. Kościuszkowskim.

5. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo w duchu fatimskim i różaniec w intencji naszej Ojczyzny o 16.30.

6. Wszystkich chorych odwiedzimy przed Świętami w sobotę 1 kwietnia. Dodatkowych chorych których nie odwiedzamy na I sobotę prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.

7. Dziś rodzice i bliscy chorej dziewczynki na padaczkę i porażenie mózgowe Oliwki Paździorek zamieszkałej w naszej parafii na oś. Dywizjonu będą kwestować na kosztowną rehabilitację. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom już dziś serdeczne „Bóg zapłać”

8. W przyszłą niedzielę parafialny Caritas będzie kwestował na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za to wsparcie.

9. W przyszłą niedzielę Warsztaty Terapii Zajęciowej w dawnej kaplicy zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne w godzinach od 7.00-14.00.

10. Parafia Arka Pana i rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn na Męski Różaniec w każdą I niedzielę miesiąca po mszy w Arce o 12.30.

11. 17 Nowohucka Droga Krzyżowa odbędzie się w przyszłą niedzielę z kościoła na Bulwarowej do Opactwa w Mogile o 19.15.

12. Po mszy o 11.00 w przyszłą niedzielę będzie Konkurs na najładniejsze palmy samodzielnie wykonane przez dzieci.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Wanda Maria Gąciarz Alb.25, Janusz Zięba II Pułku 3, Kazimiera Kucia Alb. 26, Marianna Wątek Alb.16, Jacek Zdzisław Dudek Alb.21, Andrzej Ryszard Kiela II Pułku 5. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326405
Dzisiaj: 56
Wczoraj: 355