Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Dziękujemy Bogu za kończące się dziś Misje św. Bóg zapłać ojcom Wojciechowi i Tomaszowi za głoszone Słowo Boże, parafianom za liczny udział, za pomoc i zaangażowanie młodzieży z „Bratniaka”, Służbie Liturgicznej, naszym księżom za gorliwą i ofiarną posługę w konfesjonale. Niech dobry Bóg umacnia w nas zasiane słowo i obdarzy swą łaską całą naszą parafię. Z tej okazji odnowiliśmy krzyż misyjny, dołożyliśmy kostkę brukową wokół niego oraz uporządkowaliśmy teren wokół krzyża. Paniom i panom dziękujemy za pomoc przy tych pracach. Bóg zapłać.

2. Rodzice i bliscy chorej dziewczynki Oliwki Paździorek dziękują za zbiórkę na jej rehabilitację w kwocie 24380,05 zł oraz 20 $. Serdeczne Bóg zapłać! Za ofiarodawców została zamówiona msza św. która będzie odprawiona 16 kwietnia o 11.00.

3. Dziś parafialny Caritas kwestuje na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. W kościele wyłożone są kosze do których można złożyć także żywność i inne produkty wymienione w spisie. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za to wsparcie. Przed kościołem można nabyć baranki cukrowe Caritas, oraz świece tzw. „paschaliki” na stół wielkanocny.

4. Dziś Warsztaty Terapii Zajęciowej w dawnej kaplicy zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne w godzinach od 7.00-14.00.

5. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki Czwartek msza św. dla dzieci o 16.00, msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00, adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do północy. O 20.00 Godzina Święta prowadzona przez Straż Honorową. W związku z przygotowaniem Ciemnicy nie będzie w środę całodziennej adoracji. Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły bez dyspensy. Liturgia dla dzieci o 16.00 a o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa dla dzieci o 11.00, dla dorosłych o 15.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc. O północy Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Zapraszamy do adoracji wszystkich parafian według programu zamieszczonego w nowym numerze „Brata” oraz wywieszonego na drzwiach kościoła dostępnego w internecie i gablotach. Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów wielkanocnych od 9.00-17.00. Liturgia Paschalna rozpocznie się o 20.00 i zakończy uroczystą procesją wokół kościoła. Wielkanocna Jutrznia Zmartwychwstania Pańskiego w niedzielę o 6.00 rano. Wszystkim życzymy głębokiego przeżycia tego czasu i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.

6. W Niedzielę Wielkanocną – drugą miesiąca składka na tacę tzw. inwestycyjna będzie przeznaczona w dalszym ciągu na kolejne nowe ławki. Serdeczne Bóg zapłac za wszelkie ofiary składane na upiększenie naszego kościoła parafialnego.

7. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. w porządku niedzielnym. Ofiara na tacę przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie. Gościć będziemy pana Kamila Radzimowskiego – artystę grającego na duduku – instrumencie ormiańskim mającym 2500 lat. Będzie można nabyć także jego płytę z grą na tym instrumencie.

8. Przy wyjściach nowy numer „Brata” Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

9. Dzisiaj po ostatniej mszy św. ok 20.30 zapraszamy na czuwanie modlitewne przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Odmówimy bolesną część różańca, litanię do św. Jana Pawła w intencji Ojczyzny i w obronie dobrego imienia i dziedzictwa duchowego świętego Papieża. Zakończymy apelem Jasnogórskim.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stefan Franciszek Kotarba II Pułku 3, Zofia Kiełbasa Dyw.57, Katarzyna Maria Michalska Dyw.19, Stanisława Lesiak Dyw. 64 Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos