Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Dziękujemy Bogu za kończące się dziś Misje św. Bóg zapłać ojcom Wojciechowi i Tomaszowi za głoszone Słowo Boże, parafianom za liczny udział, za pomoc i zaangażowanie młodzieży z „Bratniaka”, Służbie Liturgicznej, naszym księżom za gorliwą i ofiarną posługę w konfesjonale. Niech dobry Bóg umacnia w nas zasiane słowo i obdarzy swą łaską całą naszą parafię. Z tej okazji odnowiliśmy krzyż misyjny, dołożyliśmy kostkę brukową wokół niego oraz uporządkowaliśmy teren wokół krzyża. Paniom i panom dziękujemy za pomoc przy tych pracach. Bóg zapłać.

2. Rodzice i bliscy chorej dziewczynki Oliwki Paździorek dziękują za zbiórkę na jej rehabilitację w kwocie 24380,05 zł oraz 20 $. Serdeczne Bóg zapłać! Za ofiarodawców została zamówiona msza św. która będzie odprawiona 16 kwietnia o 11.00.

3. Dziś parafialny Caritas kwestuje na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. W kościele wyłożone są kosze do których można złożyć także żywność i inne produkty wymienione w spisie. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za to wsparcie. Przed kościołem można nabyć baranki cukrowe Caritas, oraz świece tzw. „paschaliki” na stół wielkanocny.

4. Dziś Warsztaty Terapii Zajęciowej w dawnej kaplicy zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne w godzinach od 7.00-14.00.

5. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki Czwartek msza św. dla dzieci o 16.00, msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00, adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do północy. O 20.00 Godzina Święta prowadzona przez Straż Honorową. W związku z przygotowaniem Ciemnicy nie będzie w środę całodziennej adoracji. Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły bez dyspensy. Liturgia dla dzieci o 16.00 a o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa dla dzieci o 11.00, dla dorosłych o 15.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc. O północy Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Zapraszamy do adoracji wszystkich parafian według programu zamieszczonego w nowym numerze „Brata” oraz wywieszonego na drzwiach kościoła dostępnego w internecie i gablotach. Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów wielkanocnych od 9.00-17.00. Liturgia Paschalna rozpocznie się o 20.00 i zakończy uroczystą procesją wokół kościoła. Wielkanocna Jutrznia Zmartwychwstania Pańskiego w niedzielę o 6.00 rano. Wszystkim życzymy głębokiego przeżycia tego czasu i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.

6. W Niedzielę Wielkanocną – drugą miesiąca składka na tacę tzw. inwestycyjna będzie przeznaczona w dalszym ciągu na kolejne nowe ławki. Serdeczne Bóg zapłac za wszelkie ofiary składane na upiększenie naszego kościoła parafialnego.

7. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. w porządku niedzielnym. Ofiara na tacę przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie. Gościć będziemy pana Kamila Radzimowskiego – artystę grającego na duduku – instrumencie ormiańskim mającym 2500 lat. Będzie można nabyć także jego płytę z grą na tym instrumencie.

8. Przy wyjściach nowy numer „Brata” Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

9. Dzisiaj po ostatniej mszy św. ok 20.30 zapraszamy na czuwanie modlitewne przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Odmówimy bolesną część różańca, litanię do św. Jana Pawła w intencji Ojczyzny i w obronie dobrego imienia i dziedzictwa duchowego świętego Papieża. Zakończymy apelem Jasnogórskim.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stefan Franciszek Kotarba II Pułku 3, Zofia Kiełbasa Dyw.57, Katarzyna Maria Michalska Dyw.19, Stanisława Lesiak Dyw. 64 Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352360
Dzisiaj: 79
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,704