Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Poświęćmy trochę więcej czasu na prywatną lekturę Pisma św. w naszych domach.

 2. W tym tygodniu w liturgii: jutro Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski, we wtorek św. Marka Ewangelisty, w sobotę św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i doktora Kościoła.

 3. We wtorek swoje imieniny przeżywa ks. Kanonik Marek Wcisło. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Modlić się będziemy za niego we wtorek podczas wieczornej Eucharystii.

 4. W sobotę 29 kwietnia Czuwanie Nowohuckie dla maturzystów o godz. 19.00 przy Arce Pana. Program jest na plakatach w gablotach.

 5. W sobotę o 11.00 ks. Bp. Janusz Mastalski udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Polecajmy w modlitwie młodzież naszej parafii o dary Ducha św. dla nich i odwagę w wyznawaniu wiary.

 6. W niedzielę przyszłą Światowy Dzień Modlitwa o powołania. Módlmy się w tej intencji szczególnie za naszego kleryka Aleksandra i powołania z naszej parafii.

 7. W niedzielę pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną. Zapraszamy niosących światło, dzieci do sypania kwiatów, niosących feretrony i sztandary oraz baldachim na godz. 17.30. Litanię będziemy śpiewać podczas procesji.

 8. W sobotę 29 kwietnia odbędzie się parafialny dzień krwiodawstwa „Oddaj krew na pasie startowym” Zachęcamy do oddania krwi od 10.00 do 13.00 na parkingu obok kościoła.

 9. Rodzina i przyjaciele  3-miesięcznej Wiktorii chorej na SMA typu 0, czyli najgorszej odmiany rdzeniowego zaniku mięśni gorąco proszą o wsparcie w zbiórce pieniędzy na lekarstwo, które pozwoli zatrzymać tę chorobę. Koszt leku i rehabilitacji wynosi około 10 milionów złotych. Zbiórka  do puszek dziś po mszach św. Już teraz serdecznie dziękujemy za otwartość serc wszystkich parafian. Kto może niech wspomoże. „Bóg zapłać”

 10. Mamy już cały komplet nowych ławek w naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy za troskę o wnętrze naszego kościoła i wszelkie ofiary na ten cel. „Bóg zapłać”

 11. Polećmy wszystkich zmarłych naszych parafian: Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Dobrego Pana mamy, który ma w ręku wszystko aż do najdrobniejszych szczegółów.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352879
Dzisiaj: 242
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,223