Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Józefa robotnika, we wtorek św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła, w środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny – święto nieobowiązujące. Msze św. o 6.30, 8.00, 9.30 16.00 i 18.00. W czwartek św. Floriana męczennika, w piątek św. Stanisława Kazimierczyka prezbitera, w sobotę święto św. Filipa i Jakuba apostołów. W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci ze szkoły nr. 52 o 11.00.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania z naszej parafii. W tym dniu polecajmy w modlitwie szczególnie naszego kleryka Aleksandra Halickiego który w dniu 26 maja przyjmie święcenia diakonatu w katedrze w Elblągu. Seminarium Duchowne w Elblągu informuje o jego święceniach i prosi parafian o informację o ewentualnych przeszkodach do jego święceń u księdza proboszcza.

3. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P. Jezusa zaprasza wszystkich Czcicieli Bożego Serca w pierwszy czwartek m-ca (4.05.2023r.) o godz. 16.45, na nabożeństwo Godziny Świętej w kaplicy M.B. Częstochowskiej, a po nim na Mszę św. o godz.18-tej w intencji kapłanów.

4. I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci od 16.00, msza św. O 17.00. Adoracja Wynagradzająca Sercu Bożemu o godz. 16.45 w kaplicy M.B. Częstochowskiej, a po nim na Msza św. wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata w kościele o 18.00. Zaprasza Straż Honorowa. I sobota miesiąca czuwanie w duchu fatimskim i różaniec w intencji Ojczyzny od 16.45 tym razem w kaplicy Matki Bożej ze względu na próbę przed I komunią św. do chorych księża udadzą się od 9.00.

5. Dziś pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną. Zapraszamy niosących światło, dzieci do sypania kwiatów, niosących feretrony i sztandary oraz baldachim na godz. 17.30. Litanię będziemy śpiewać podczas procesji. Codziennie nabożeństwo majowe o 17.30 z nowenną przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.

6. Rodzina i przyjaciele 3-miesięcznej Wiktorii dziękują za zbiórkę minionej niedzieli na lekarstwo dla niej w kwocie 31 874, 59 zł, 15 euro, 300 $ „Bóg zapłać” Msza św., w intencji dziękczynnej za ofiarodawców będzie odprawiona w niedzielę 14 maja o 13.00.

7. W niedzielę 7 maja przed kościołem, po wszystkich Mszach Świętych, odbędzie się kiermasz przygotowany przez Siostry Salezjanki i wolontariuszy Stowarzyszenia Młodzieżowego Wolontariatu VIDES prowadzonego przez siostry. Ofiary zostaną przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia, które ma na celu troskę o rozwój młodych i pomoc najbardziej potrzebującym w Polsce i w placówkach misyjnych sióstr. Z całego serca siostry dziękują za okazane wsparcie.

8. Akcja Katolicka zaprasza na doroczna majówkę do Kalwarii na Mszę św. i dróżki kalwaryjskie w sobotę 13 maja. Zapisy w zakrystii w niedzielę 7 maja a telefonicznie od dzisiaj u organizatora. Bliższe informacje w gablocie Akcji Katolickiej.

9. Grupy Apostolskie - Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza dzieci i młodzież na „wakacje z Bogiem”. Jadą tam nasi młodzi i animatorzy z grupy apostolskiej „Bratniak”. Szczegóły udziału i zapisów na plakatach w gablotach.

10. Polećmy zmarłych naszych parafian: Stanisław Gradzi II Pułku 5, Krystyna Natalia Gorzula Kość. 10. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326432
Dzisiaj: 83
Wczoraj: 355