Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: jutro Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

2. Dziś po mszy o 16.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W sobotę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Fatimskiej i pierwsze nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Różaniec fatimski o 17.00 z nabożeństwem majowym, po nim msza św. o 18.00 i procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, zabierzmy świece zabezpieczając je przed rozlewaniem wosku. W tym roku nabożeństwa fatimskie będzie prowadził ks. Dawid Matusiak.

4. W sobotę o 11.00 I Komunia św. dzieci ze szkoły Gortata i Jańskiego, w niedzielę o 11.00 dzieci ze szkoły Sióstr Salezjanek.

5. Dnia 8.05.2023 r. (poniedziałek) Straż Honorowa zaprasza na Mszę Św. o godz. 18-tej w intencji majowych Solenizantów, a po mszy na spotkanie formacyjne.

6. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30.

7. Dziś przed kościołem, kiermasz przygotowany przez Siostry Salezjanki i wolontariuszy Stowarzyszenia Młodzieżowego Wolontariatu VIDES prowadzonego przez siostry. Ofiary zostaną przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia, które ma na celu troskę o rozwój młodych i pomoc najbardziej potrzebującym w Polsce i w placówkach misyjnych sióstr. Z całego serca siostry dziękują za okazane wsparcie.

8. Akcja Katolicka zaprasza na doroczna majówkę do Kalwarii na Mszę św. i dróżki kalwaryjskie w sobotę 13 maja. Zapisy w zakrystii dziś w niedzielę albo telefonicznie u organizatora. Bliższe informacje w gablocie Akcji Katolickiej.

9. Grupy Apostolskie- Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza dzieci i młodzież na „wakacje z Bogiem” Jadą tam nasi młodzi i animatorzy z grupy apostolskiej „Bratniak” Szczegóły udziału i zapisów na plakatach w gablotach.

10. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca składka inwestycyjna, którą w dalszym ciągu przeznaczamy na zakupione już nowe ławki oraz renowację starych. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane w kopertach od rodzin zapisywane w w kartotece parafialnej, n akonto bankowe, na tacę oraz przez stronę internetową naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim troszczącym się o materialny wymiar parafii.

11. Dziękujemy wszystkim Wspólnotom i chórowi naszej parafii, za złożoną ofiarę w kwocie 2000 tys. zł. . Organizatorzy zakupili 6 sztuk świerków, 42 szt. krzewów trzmieliny, ziemię do sadzenia, oraz korę. Jest to dar dla parafii z okazji 40-lecia jej istnienia. Dziękujemy pani Alicji która to koordynuje, p. Michałowi oraz paniom za prace wokół kościoła. „Bóg zapłać "

12. W zakrystii jest do nabycia płyta z nagraniem z uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w minioną sobotę, może być piękną pamiątką. Cena 40 zł.

13. Polećmy zmarłych naszych parafian: Anna Piszczek Kość. 9, Józef Zdzisław Przęczek Dyw. 64, Helena Stelmach Alb. 20. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos