Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: jutro Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

2. Dziś po mszy o 16.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W sobotę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Fatimskiej i pierwsze nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Różaniec fatimski o 17.00 z nabożeństwem majowym, po nim msza św. o 18.00 i procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, zabierzmy świece zabezpieczając je przed rozlewaniem wosku. W tym roku nabożeństwa fatimskie będzie prowadził ks. Dawid Matusiak.

4. W sobotę o 11.00 I Komunia św. dzieci ze szkoły Gortata i Jańskiego, w niedzielę o 11.00 dzieci ze szkoły Sióstr Salezjanek.

5. Dnia 8.05.2023 r. (poniedziałek) Straż Honorowa zaprasza na Mszę Św. o godz. 18-tej w intencji majowych Solenizantów, a po mszy na spotkanie formacyjne.

6. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30.

7. Dziś przed kościołem, kiermasz przygotowany przez Siostry Salezjanki i wolontariuszy Stowarzyszenia Młodzieżowego Wolontariatu VIDES prowadzonego przez siostry. Ofiary zostaną przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia, które ma na celu troskę o rozwój młodych i pomoc najbardziej potrzebującym w Polsce i w placówkach misyjnych sióstr. Z całego serca siostry dziękują za okazane wsparcie.

8. Akcja Katolicka zaprasza na doroczna majówkę do Kalwarii na Mszę św. i dróżki kalwaryjskie w sobotę 13 maja. Zapisy w zakrystii dziś w niedzielę albo telefonicznie u organizatora. Bliższe informacje w gablocie Akcji Katolickiej.

9. Grupy Apostolskie- Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza dzieci i młodzież na „wakacje z Bogiem” Jadą tam nasi młodzi i animatorzy z grupy apostolskiej „Bratniak” Szczegóły udziału i zapisów na plakatach w gablotach.

10. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca składka inwestycyjna, którą w dalszym ciągu przeznaczamy na zakupione już nowe ławki oraz renowację starych. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane w kopertach od rodzin zapisywane w w kartotece parafialnej, n akonto bankowe, na tacę oraz przez stronę internetową naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim troszczącym się o materialny wymiar parafii.

11. Dziękujemy wszystkim Wspólnotom i chórowi naszej parafii, za złożoną ofiarę w kwocie 2000 tys. zł. . Organizatorzy zakupili 6 sztuk świerków, 42 szt. krzewów trzmieliny, ziemię do sadzenia, oraz korę. Jest to dar dla parafii z okazji 40-lecia jej istnienia. Dziękujemy pani Alicji która to koordynuje, p. Michałowi oraz paniom za prace wokół kościoła. „Bóg zapłać "

12. W zakrystii jest do nabycia płyta z nagraniem z uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w minioną sobotę, może być piękną pamiątką. Cena 40 zł.

13. Polećmy zmarłych naszych parafian: Anna Piszczek Kość. 9, Józef Zdzisław Przęczek Dyw. 64, Helena Stelmach Alb. 20. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352349
Dzisiaj: 68
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,693