Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, w piątek św. Filipa Nereusza – prezbitera, w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św.

 2. W sobotę o 11.00 I komunia św. dzieci ze Szkoły Społecznej a w niedzielę o 11.00 ze Szkoły nr 100.

 3. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha św. w sobotę od godz. 19.15 w kościele które zakończy się mszą św. o godz. 21.00. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

 4. W poniedziałek nabożeństwo ku czci św. Ojca Szarbela. Różaniec z prośbami o 17.00, o 18.00 msza św. wspólna w tych intencjach i błogosławieństwo olejem św. Szarbela. We wtorek przy nabożeństwie majowym modlitwa do św. O. Pio.

 5. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30. Od jutra Septenna przed uroczystością Zesłania Ducha św.

 6. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają dzisiaj do Parku Czyżyńskiego dla wysłuchania katechezy ulicznej i świadectwa życia od godz. 15.30.

 7. Dziś przed naszym kościołem wolontariusze Stowarzyszenia Odra-Niemen, kwestują na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Rodacy-Bohaterom, która wspiera Polaków mieszkających na Kresach. Kto może niech wspomoże. „Bóg zapłać”

 8. W sobotę 27 maja 2023r. wyruszy, jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego) lub w parafii św. Judy Tadeusza w Czyżynach lub w Arce Pana w Bieńczycach. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.

 9. Grupa pielgrzymkowa 24 zaprasza na pielgrzymkę rowerową z Krakowa do Oświęcimia w sobotę 10 czerwca. Zapisy przez stronę grupa24.pielgrzymkakrakowska.pl Więcej informacji na plakatach w gablotach.

 10. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy świętowanie jubileuszu 40-lecia naszej parafii. W sobotę i niedzielę 3 i 4 czerwca odbędzie „Albertiada na początek lata” W sobotnie popołudnie od godz. 14.00 przy kościele zapraszamy na piknik rodzinny. Wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko. O godz. 16.30 koncert dla dzieci „Głosy z bajek”. O godz. 19.30 rozpoczniemy koncert uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem za 40 lat istnienia naszej parafii. W niedzielę 4 czerwca o godz. 19.00, Koncert „Najpiękniejsze pieśni papieskie” wykonywany przez Mateusza Mijala oraz aktora Jerzego Zelnika. Natomiast około godz. 20.15 rozpoczniemy Koncert Zespołu Golec uOrkiestra Zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszej Dzielnicy Czyżyny. Przekażmy zaproszenie dla naszych rodzin i przyjaciół. Pomódlmy się o dobrą pogodę 😊

 11. W związku z organizacją sobotniego pikniku potrzebujemy kilkanaście osób jako wolontariuszy do włączenia się w organizację zabaw dla dzieci. Zapraszamy parafian do współpracy. Chętnych prosimy na spotkanie w najbliższą środę o 19.00 do auli parafialnej.

 12. Polećmy zmarłych naszych parafian: Tomasz Chudzia II Pułku 11A, Kazimiera Jedynak II Pułku 15, Halina Barbara Równicka Dyw. 45. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków, w nim jest najpewniejszy środek doprowadzenia wszystkiego ku dobremu. Modlić się, wierzyć nie wątpiąc. Święty Piotr począł tonąć kiedy począł wątpić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352350
Dzisiaj: 69
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,694