Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu
- poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
- środa – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
- czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- sobota – wspomnienie Karola Lwangi i towarzyszy
- niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy – w tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. W najbliższą sobotę rozpoczynamy świętowanie jubileuszu 40-lecia naszej Parafii.

Zapraszamy serdecznie na „Albertiadę na początek lata”:
* w sobotę
- od 14.00 będzie piknik rodzinny, podczas którego będzie wiele atrakcji dla dzieci i rodziców.
- o 16.00 – koncert dla dzieci „Głosy z bajek” – w wykonaniu znanych i lubianych artystów
- o 19.30 – koncert uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem który przyniesiemy na scenę w dużej pięknej monstrancji którą zakupiliśmy z okazji Jubileuszu parafii. Jeśli ktoś zechce wesprzeć ufundowanie monstrancji i nowego relikwiarza dla relikwii św. Brata Alberta to można złożyć ofiarę do skarbony przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez najbliższy tydzień. Na ołtarzu Matki Bożej można je dziś zobaczyć. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Na to wieczorne uwielbienie zapraszamy szczególnie wszystkich parafian.

* w niedzielę kazania wygłosi ks. Łukasz Pałacki – z diecezji przemyskiej który pracował u nas przez jeden rok. W niedzielę także towarzyszyć nam będzie wystawa o rodzinie Ulmów których beatyfikacja odbędzie się 10 września w Markowej koło Przemyśla. Także w niedzielę mszę św. jako prymicyjną o 11.00 będzie sprawował z rocznicą I Komunii św. dzieci ze szkoły nr 52, sióstr Salezjanek i szkoły Społecznej ks. Radosław Korkosz który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie na Wawelu, a jako student mieszkał w naszej parafii i należał do Duszpasterstwa Akademickiego „U Brata”. Także w niedzielę przed kościołem będzie można wesprzeć ofiarą naszą młodzież (15 osób) oraz młodych z Neokatechumenatu którzy udają się do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Kto może pomóżmy im by mogli uczestniczyć w tym światowym wydarzeniu. Ofiarodawcom już dziś wielkie dzięki.
- o 19.00 w niedzielę – Koncert „Najpiękniejsze pieśni papieskie”, podczas którego Jerzy Zelnik będzie recytował wiersze oraz koncert Mateusza Mijala.
- o 20.15 – koncert wieczoru – GOLEC uOrkiestra – z największymi przebojami
Wszystkie koncerty odbędą się na scenie, która zostanie ustawiona przy kościele. Parking wokół kościoła w sobotę oraz w niedzielę wieczorem będzie niedostępny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

3 . W środę o 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną. Zapraszamy niosących baldachim, feretrony i światło oraz sztandary wspólnot parafialnych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

Od czwartku nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.30.
W I czwartek miesiąca szczególnie modlimy się w intencji kapłanów o raz o nowe powołania do służby Bogu. Straż Honorowa zaprasza o 16.45 na Godzinę Świętą do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

4. W I piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o 17.00 Msza Święta dla nich. Dzieci które będą w czerwcu przeżywać rocznice I Komunii św. przez dwie kolejne niedziele zapraszamy w I piątek do spowiedzi. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na adoracja Wynagradzająca Sercu Bożemu o godz. 16.45 w kaplicy M.B. Częstochowskiej, a po niej w kościele o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata.

5. W I sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
O 16.30 czuwanie w duchu fatimskim i różaniec w intencji Ojczyzny

6. Polećmy zmarłych naszych parafian:
Krystynę Rafa – z os. Kościuszkowskiego 6
Wiesławę Walczyk - z os. II Pułku 18,
Jana Czerwińskiego – z os. Dywizjonu 57
Franciszka Idziaka – z os. Albertyńskiego 25
i tragicznie zmarłego Jasia Jewiarza – z os. Dywizjonu 64B.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352363
Dzisiaj: 82
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,707