Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

  1. Dziękujemy serdecznie ks. Łukaszowi Pałackiemu za głoszone dziś Słowo Boże a przede wszystkim za nieocenioną pomoc przy organizacji naszego święta 40-lecia naszej parafii. Bóg zapłać – niech Pan wynagrodzi pamięć i pomoc dla naszej parafialnej wspólnoty.

  2. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w porządku niedzielnym, bez mszy o 11.00. Po mszy św. o 9.30 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy trasą: głównym wyjściem z kościoła przez pas startowy, obok Biedronki na deptak na oś. II Pułku Lotniczego. O przygotowanie ołtarzy prosimy: na pasie przy bloku 64B – Róże Żywego Różańca, Straż Honorową,i Rycerstwo Niepokalanej, drugi przy szkole 155 na deptaku Akcję Katolicką, trzeci na deptaku przy bloku nr 7 II Pułku, Wspólnotę Odnowy w Duchu św. czwarty przy bloku 14A wspólnoty Neokatechumenatu. Procesję zakończymy przy czwartym ołtarzu śpiewem „ Te Deum” i błogosławieństwem, procesja tą samą trasą powróci do kościoła ze śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa. Prosimy o ostrożność w czasie przejścia przez deptak ze względu na ustawione tam betonowe kostki.

  3. Straż Honorowa N.S.P. Jezusa zaprasza 5.06.2023 o godz.18-tej na Mszę Św. w intencji czerwcowych Solenizantów, a po mszy na Spotkanie Formacyjne.

  4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30. Od piątku oktawa Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczną wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego. Do udziału w procesjach zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i w strojach komunijnych, chłopców do dzwonków, niosących feretrony, baldachim, światło i sztandary. Niech będzie to nasza radosna cześć dla Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

  5. Dziś o godz. 19.00, Koncert „Najpiękniejsze pieśni papieskie” wykonywany przez Mateusza Mijala oraz aktora Jerzego Zelnika. Natomiast około godz. 20.15 rozpoczniemy Koncert Zespołu Golec uOrkiestra. Zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszej Dzielnicy Czyżyny. Przekażmy zaproszenie dla naszych rodzin i przyjaciół. Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy przyczynili się do organizacji naszego święta. Nade wszystko sponsorom i Partnerom koncertów i pikniku dla rodzin z dziećmi. Są to: Fundacja PGNiG, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu i Fundacja PGE, Lasy Państwowe, Kopalnia Wapienia Czatkowice sp. z o.o. należąca do grupy Tauron, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, Wodociągi Miasta Krakowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny, Związek Cyfrowa Polska, Sieć sklepów Happy, Firma Handpol, Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR, Fundacji Ignatianum z prezesem p. Tomaszem Konturkiem, Rycerzom Kolumba, pracownikom parafii, Grzegorzowi Handzlowi, paniom Jadwidze Michniak i Agacie Górszczyk oraz wszystkim naszym parafianom, którzy zarówno młodzi jak starsi z różnych naszych wspólnot włączyli się jako wolontariusze w pomoc i trud organizacji.

  6. W sobotę Wspólnota „Mamre” zaprasza na mszę św. o 18.00 oraz modlitwy o uzdrowienie od Boga wraz z modlitwami wstawienniczymi.

  7. Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera będą gościć w naszej parafii w przyszłą niedzielę. S. Priscilla Tedar z Indii daje świadectwo swojego powołania i sytuacji wykluczonych ludzi Dalit w Indiach żyjących na cmentarzach. Siostry proponują różne formy niesienia pomocy misjom. Siostry po mszach będą rozdawać ulotki, czasopismo Echo z Afryki i innych kontynentów z dodatkiem dla dzieci „Echo dzieciom”. Zachęcamy do brania reklamowych numerów tego czasopisma i prenumeraty. Siostry będą rozprowadzać „Kawę z Misją z Afryki” dla smakoszów kawy z dochodem na misje oraz różne przedmioty-gadżety misyjne.

  8. Polećmy zmarłych naszych parafian: Danuta Masiewicz Alb. 31, Krystyna Izbińska Alb.27, Maria Żyła II Pułku 13. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos