Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

  1. Dziękujemy serdecznie ks. Łukaszowi Pałackiemu za głoszone dziś Słowo Boże a przede wszystkim za nieocenioną pomoc przy organizacji naszego święta 40-lecia naszej parafii. Bóg zapłać – niech Pan wynagrodzi pamięć i pomoc dla naszej parafialnej wspólnoty.

  2. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w porządku niedzielnym, bez mszy o 11.00. Po mszy św. o 9.30 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy trasą: głównym wyjściem z kościoła przez pas startowy, obok Biedronki na deptak na oś. II Pułku Lotniczego. O przygotowanie ołtarzy prosimy: na pasie przy bloku 64B – Róże Żywego Różańca, Straż Honorową,i Rycerstwo Niepokalanej, drugi przy szkole 155 na deptaku Akcję Katolicką, trzeci na deptaku przy bloku nr 7 II Pułku, Wspólnotę Odnowy w Duchu św. czwarty przy bloku 14A wspólnoty Neokatechumenatu. Procesję zakończymy przy czwartym ołtarzu śpiewem „ Te Deum” i błogosławieństwem, procesja tą samą trasą powróci do kościoła ze śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa. Prosimy o ostrożność w czasie przejścia przez deptak ze względu na ustawione tam betonowe kostki.

  3. Straż Honorowa N.S.P. Jezusa zaprasza 5.06.2023 o godz.18-tej na Mszę Św. w intencji czerwcowych Solenizantów, a po mszy na Spotkanie Formacyjne.

  4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30. Od piątku oktawa Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczną wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego. Do udziału w procesjach zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i w strojach komunijnych, chłopców do dzwonków, niosących feretrony, baldachim, światło i sztandary. Niech będzie to nasza radosna cześć dla Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

  5. Dziś o godz. 19.00, Koncert „Najpiękniejsze pieśni papieskie” wykonywany przez Mateusza Mijala oraz aktora Jerzego Zelnika. Natomiast około godz. 20.15 rozpoczniemy Koncert Zespołu Golec uOrkiestra. Zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszej Dzielnicy Czyżyny. Przekażmy zaproszenie dla naszych rodzin i przyjaciół. Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy przyczynili się do organizacji naszego święta. Nade wszystko sponsorom i Partnerom koncertów i pikniku dla rodzin z dziećmi. Są to: Fundacja PGNiG, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu i Fundacja PGE, Lasy Państwowe, Kopalnia Wapienia Czatkowice sp. z o.o. należąca do grupy Tauron, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, Wodociągi Miasta Krakowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny, Związek Cyfrowa Polska, Sieć sklepów Happy, Firma Handpol, Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR, Fundacji Ignatianum z prezesem p. Tomaszem Konturkiem, Rycerzom Kolumba, pracownikom parafii, Grzegorzowi Handzlowi, paniom Jadwidze Michniak i Agacie Górszczyk oraz wszystkim naszym parafianom, którzy zarówno młodzi jak starsi z różnych naszych wspólnot włączyli się jako wolontariusze w pomoc i trud organizacji.

  6. W sobotę Wspólnota „Mamre” zaprasza na mszę św. o 18.00 oraz modlitwy o uzdrowienie od Boga wraz z modlitwami wstawienniczymi.

  7. Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera będą gościć w naszej parafii w przyszłą niedzielę. S. Priscilla Tedar z Indii daje świadectwo swojego powołania i sytuacji wykluczonych ludzi Dalit w Indiach żyjących na cmentarzach. Siostry proponują różne formy niesienia pomocy misjom. Siostry po mszach będą rozdawać ulotki, czasopismo Echo z Afryki i innych kontynentów z dodatkiem dla dzieci „Echo dzieciom”. Zachęcamy do brania reklamowych numerów tego czasopisma i prenumeraty. Siostry będą rozprowadzać „Kawę z Misją z Afryki” dla smakoszów kawy z dochodem na misje oraz różne przedmioty-gadżety misyjne.

  8. Polećmy zmarłych naszych parafian: Danuta Masiewicz Alb. 31, Krystyna Izbińska Alb.27, Maria Żyła II Pułku 13. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352364
Dzisiaj: 83
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,708