Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

  1. W tym tygodniu w liturgii: jutro święto św. Tomasza apostoła, we wtorek święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie – naszej katedry wawelskiej. W czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy, w piątek św. Jana z Dukli – prezbitera.

  2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca dzień szczególnej modlitwy o powołania zwłaszcza z naszej parafii i za powołanych do służby Bożej: kapłanów, siostry zakonne oraz naszego diakona Aleksandra. Spowiedź w czwartek od 17.30. I piątek miesiąca spowiedź od 17.00, o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową. Nie ma mszy św. o 17.00. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P. Jezusa  zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Serca  do Kaplicy M.B. Częstochowskiej o godz. 16.45:  w czwartek 6.07  na nabożeństwo Godziny Świętej , a w piątek 7.07. na modlitwy wynagradzające Sercu Bożemu.

  3. Zapraszamy na XXXXIII Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Zapisy w Bazie pielgrzymki do 5 sierpnia przy kościele Arka Pana.

  4. Informujemy iż w czasie wakacji w lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele mszy św. o 14.15 oraz o 16.00, a kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00-17.30. W wyjątkowo ważnych sprawach jak pogrzeby czy nagłe wezwania do chorego należy zgłaszać na telefon komórkowy księdza dyżurnego.

  5. Polećmy zmarłych naszych parafian: Jerzy Dacewicz Dywizjonu 46, Marian Józef Jakubczyk II Pułku 9, Wojciech Włodzimierz Komusiński Dyw. 44. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706