Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  - w poniedziałek wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
  - we wtorek święto Św. Jakuba apostoła
  - we wtorek kierowcy i podróżujący czczą swego patrona Św. Krzysztofa
  - w środę wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  - w piątek wspomnienie Św. Ojca Szarbela
  - w sobotę wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza 
 1. We wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 błogosławieństwo pojazdów z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa

 2. We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Giacomo. Z tej okazji pragniemy życzyć mu Bożego bł. w dalszej posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

 3. Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” przeprowadzi dzisiaj akcje charytatywną dla rocznego Dominika, który urodził się z zespołem Downa. Dziecko wymaga specjalistycznej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 4. Zapraszamy na XLIII Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Zapisy w Bazie pielgrzymki do 5 sierpnia przy kościele Arka Pana.

 5. Informujemy, iż w czasie wakacji w lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele mszy św. o 14.15 oraz o 16.00, a kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00-17.30. W wyjątkowo ważnych sprawach jak pogrzeby czy nagłe wezwania do chorego należy zgłaszać na telefon komórkowy księdza dyżurnego.

 6. Polećmy zmarłych naszych parafian: +Antonina Partyka Alb. 22, Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos