Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

  1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy dziewicy.

  2. W niedzielę wyjazd o godzinie 4.30 z parkingu koła kościoła na beatyfikację rodziny Ulmów.. Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty, małe krzesełko, coś do jedzenia oraz coś na deszcz. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Zapraszamy! W zakrystii jest kilka wejściówek gdyby ktoś wybierał się indywidualne.

  3. 4.09.b.r. (poniedziałek) Straż Honorowa zaprasza na Mszę Św. o godz. 18-tej w intencji wrześniowych Solenizantów, a po Mszy na spotkanie formacyjne.

  4. Zapraszamy również na  Archidiecezjalny Dzień Skupienia dla Członków Straży Honorowej N.S.P. Jezusa, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę 9 września 2023 r. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie Straży.

  5. W dniu 17 września odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O 9.00 Dróżki od stacji „u Piłata” następnie Eucharystia przy klasztorze. Organizujemy wyjazd autokarem z parkingu koło kościoła o godz. 6.30. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt 40 zł płatne przy zapisie razem z nr. Pesel. Zapraszamy!

  6. Jest organizowana pielgrzymka do Wambierzyc, na Górę św. Anny, Czermnej, Kudowy i Piekar Śląskich. Koszt 420 zł, w dniach 04.10-06.10. Zapisy i informacje u pani Bogusi z Żywego Różańca oraz organisty p. Mariusza.

  7. Zapraszamy na niedzielne msze św. szczególnie dzieci na godzinę 11.00 ze specjalnym programem i kazaniem dla nich. Starajmy się zabierać dzieci zwłaszcza na tę mszę św. a najmniejsze malutkie dzieci na godzinę 14.15 by na innych mszach św. wierni mogli spokojnie uczestniczyć w liturgii.

  8. Zapraszamy także do włączenia się w grupy i wspólnoty parafialne takie jak Kręgi Rodzin, Akcję Katolicką, Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Neokatechumenat, wspólnotę młodzieżową „Bratniak” a także w duszpasterstwo dzieci „Mały Apostoł”. Informacje o spotkaniach można znaleźć w gablotach.

  9. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Ostatnio wykonaliśmy wiele prac w ogrodzie wokół kościoła, zaprowadziliśmy internet do kościoła, doświetliliśmy główny ołtarz oraz krzyż misyjny, odnowiliśmy tabernakulum… Chcielibyśmy rozpocząć w najbliższym czasie renowację pozostałych ławek. Za wszelkie ofiary składane w kopertach od rodzin, na konto parafialne, przez stronę internetową parafii i na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  10. Polećmy zmarłych naszych parafian: Stanisław Krzywoń Alb. 38, Piotr Duda Alb.33. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352898
Dzisiaj: 261
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,242