Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie Najśw. Imienia Maryi – imieniny Matki Bożej – zgodnie ze starym zwyczajem można Matce Bożej przynieść kwiaty i złożyć przed obrazem Maryi Matki Nieustającej Pomocy. W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża św. – o 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji naszej Ojczyzny, w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w sobotę św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

2. W środę nabożeństwo fatimskie. O 17.00 różaniec fatimski po nim msza św. i procesja światła z figurą Matki Bożej.

3. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali Diecezjalny dzień skupienia dla Honorowej Straży Najśw. Serca Jezusowego – całej wspólnocie Straży z panią Haliną Litewka – zelatorką naszej parafialnej wspólnoty - dziękujemy za dary ofiarne – w tym obrusy ołtarzowe do kościoła i dolnej kaplicy. Bóg zapłać!

5. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O 9.00 Dróżki od stacji „u Piłata” następnie Eucharystia przy klasztorze. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 6.30. Jest kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt 40 zł płatne przy zapisie razem z nr. Pesel. Zapraszamy!

6. Jest organizowana pielgrzymka do Wambierzyc, na Górę św. Anny, Czermnej, Kudowy i Piekar Śląskich. Koszt 420 zł, w dniach 04.10-06.10. Zapisy i informacje u pani Bogusi z Żywego Różańca oraz organisty p. Mariusza.

7. Zapraszamy dzieci do włączenia się w duszpasterstwo dzieci – „MAŁY APOSTOŁ” – grupę prowadzić będą animatorzy Grupy Apostolskiej wraz z ks. Dawidem który podjął się opieki nad nimi. Pierwsze spotkanie już w piątek o 17.00 w auli parafialnej.

8. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich na wspólnotową Eucharystię w piątek 15 września o godz. 19-ej w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu.

9. Za wszelkie ofiary składane w ramach dzisiejszej składki tzw. ”inwestycyjnej” w kopertach od rodzin, na konto parafialne, przez stronę internetową parafii i na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Polećmy zmarłych naszych parafian: Andrzej Kocój II Pułku 5, Zofia Wilkosz Alb.27, Elżbieta Janczura Dyw.51, Jadwiga Ziętkiewicz Alb. 33, Maria Bardo Kość. 11, Wiesław Jan Sielowski Alb. 22, Stanisława Teresa Żechowska Alb. 31. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352357
Dzisiaj: 76
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,701