Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo prezbitera, w czwartek św. Wacława męczennika patrona naszej katedry wawelskiej, w piątek święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła.

2. W najbliższy czwartek 28 września na godz. 19.00 zapraszamy uczniów klas 8 wraz z rodzicami na rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także tych którzy zapomnieli lub zaniedbali swoje przygotowanie. Rozpoczęcie spotkań dla klas I szkoły średniej którzy brali udział w spotkaniach w minionym roku w I piątek 6 października o 19.00 mszą św. w dolnej kaplicy.

3. W sobotę XIV Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

4. W sobotę w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się koncert „Światło – Życie” poświęcony Słudze Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu, z cyklu „Nowa Huta – dlaczego nie” - wstęp wolny, a w trakcie koncertu zbiórka na Hospicjum św. Łazarza. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakatach w gablotach. Z powodu przygotowań do koncertu nie będzie w tym dniu całodziennej adoracji.

5. W przyszłą niedzielę (w miarę dobrej pogody) uroczysta procesja różańcowa z Najśw. Sakramentem wokół kościoła do pięciu ołtarzy po mszy św. o 11.00 na rozpoczęcie miesiąca różańcowego. Prosimy Panów do baldachimu. O przygotowanie symbolicznych ołtarzy prosimy wspólnoty parafialne: 1 Odnowę w Duchu św, 2 Róże Żywego Różańca, 3 Akcję Katolicką, 4 Straż Honorową i 5 Rycerstwo Niepokalanej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Dziś dzień szczególnej modlitwy za młodzież zwłaszcza w naszej parafii i związana z tym zbiórka do puszek. Zebrane środki są przeznaczone na kurs lektorski, oraz funkcjonowanie duszpasterstwa młodych w parafii, dekanacie i diecezji. Za wszelkie wsparcie tych dzieł serdeczne Bóg zapłać.

7. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę Śladami Zbawiciela do Ziemi Świętej - do Izraela i Jordanii. Odbędzie się ona od 15 do 23 maja przyszłego roku. Szczegóły i zapisy w zakrystii i kancelarii.

8. Polećmy zmarłych naszych parafian: Maria Takuska II Pułku 6, Halina Malinowicz-Kasprzyk Dyw. 51, Dariusz Kosiba II Pułku 16, Józefa Zagórska Kość. 10, Andrzej Wojciech Latała II pułku 5 . Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352884
Dzisiaj: 247
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,228