Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek św. Faustyny Kowalskiej dziewicy, w sobotę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej Różańca św.

2. Dziś rozpoczynamy miesiąc różańcowy. To szczególna modlitwa którą poleciła sama Matka Boża. Różaniec w soboty i niedziele o 17.15, a w tygodniu dla dzieci o 17.00, dla dorosłych po mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty do włączenia się w prowadzenie różańca. Ks. Arcybiskup Metropolita wzywa całą diecezję do szczególnej modlitwy w intencji Synodu o synodalności który odbywa się w Rzymie oraz do gorącej modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca polecajmy sprawę powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych szczególnie z naszej parafii, polecamy w modlitwie naszego diakona Aleksandra. Spowiedź w czwartek od 17.30. I piętek miesiąca spowiedź dla dzieci od 16.00, o 17.00 różaniec z obrzędem Komunii św. I – piątkowej. O 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusowemu. Straż Honorowa zaprasza Czcicieli Bożego Serca do Kaplicy M.B. Częstochowskiej o godz. 16.45 we czwartek 2.10 b.r. na Godzinę Świętą, a w piątek 3.10 b.r. na Adorację Wynagradzającą. Po adoracji w kaplicy, zapraszamy do kościoła na mszę i nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Straż Honorową. I sobota miesiąca nabożeństwo wynagradzające i w intencji Ojczyzny od 16.30 prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej. Odwiedziny chorych w sobotę od 9.00.

4. Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Klasy ósme zapraszamy do spowiedzi w czwartek od 17.30 i mszę św. dla nich o 18.30 w kaplicy dolnej. Klasy I (tych którzy uczęszczali na spotkania w minionym roku) zapraszamy do spowiedzi od 17.30 w piątek i mszę św. dla nich o 18.30 w dolnej kaplicy.

5. Dziękujemy za wsparcie Duszpasterstwa Młodzieży diecezjalnego dekanalnego i parafialnego w minioną niedzielę. To kwota 4730,40 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę Śladami Zbawiciela do Ziemi Świętej - do Izraela i Jordanii. Odbędzie się ona od 15 do 23 maja przyszłego roku. Szczegóły i zapisy w zakrystii i kancelarii.

7. Chór Frater Cantans zaprasza do wspólnego śpiewania ! W repertuarze m.in muzyka sakralna, gospel i rozrywkowa. Próby odbywają się w domu parafialnym naszej parafii w każdy piątek o godz. 18.00. Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej Frater Cantans"

8. W niedzielę 8 października odbędzie się u nas w parafii na terenie przy kościele kiermasz ciast i słodkości dla Wiktorii Wróbel chorej na rdzeniowy zanik mięśni, tzw. SMA typu 0. Kto może niech wesprze dziecko przez zakup czegoś słodkiego do niedzielnej kawy 😊

9. Zapraszamy do korzystania z prasy katolickiej. Przy wyjściach dostępny nowy numer „Brata” Zwróćmy uwagę na ceny prasy katolickiej które niestety bardzo wzrosły. Dziękujemy za należność za prasę składaną do skarbony pod chórem i ofiary na druk naszego „Brata”

10. Polećmy zmarłych naszych parafian: Mieczysław Choma Kość. 6, Marek Robert Syposz Dyw. 7, Witold Andrzej Roztworowski II Pułku 5, Ryszard Grzegorz Kijewski Alb. 22, Marcin Wasyl II Pułku 16, Maria Rożańska II Pułku 13, Halina Krystyna Mruk Kość. 11, Halina Sitek -Górniak. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352931
Dzisiaj: 294
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,275