Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: w czwartek Święto św. Andrzeja Apostoła

2. W tym tygodniu w czwartek spowiedź od 17.30. I piątek miesiąca - od 16.00 spowiedź dla dzieci po niej msza św. o 17.00. o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową o 18.00. I sobota – czuwanie w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej od 16.30.

3. Straż Honorowa NSPJ zaprasza wszystkich Czcicieli Bożego Serca w czwartek 30.11. b. r. o godz.16.45 do Kaplicy M.B. Częstochowskiej na nabożeństwo Godziny Świętej, a w pierwszy piątek 1.12 na Nabożeństwo Wynagradzające.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na „Wieczór z Janem Pawłem II" w sobotę o 19.00 do kaplicy Matki Bożej.

5. W tym tygodniu do czwartku jeszcze różaniec za zmarłych z wypominek listopadowych o 17.15.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata. Na wszystkich mszach św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki i świece można będzie nabyć od niedzieli w Sali obok kancelarii. Niech na naszym stole będzie poświęcony opłatek, nie taki ze sklepu lub supermarketu.

7. Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” zaprasza na zebranie jutro o 19.00 do auli parafialnej. Zapraszamy chętnych którzy zechcieliby się włączyć w przegotowanie wigilii dla potrębujących w naszej parafii.

8. Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji św. Brata Alberta zapraszają n świąteczny kiermasz prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę od 7.00-14.00.

9. Dziś Światowy Dzień Młodzieży w wydaniu diecezjalnym z inicjatywy papieża Franciszka. Serdecznie zapraszamy studentów i młodzież naszej parafii na mszę św. o 19.15. Po mszy św. będzie półgodzinne uwielbienie Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie a po nim zapraszamy w auli parafialnej agapa – spotkanie przy stole.

10. W tych dniach ministranci i lektorzy roznoszą do skrzynek zaproszenie do zgłoszenia się na wizytę duszpasterską. Wypełnione deklaracje dostępne także przy wejściach do kościoła należy złożyć do skrzynek w kościele do 10 grudnia. Można także zgłosić się przez formularz na stronie internetowej parafii wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

11. W dalszym ciągu zapraszamy na „ Adorację dla zabieganych” jutro w poniedziałek do kaplicy adoracji po mszy św. wieczornej do godz. 22.00.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściach dostępny jest nowy numer „Brata” Dziękujemy za ofiary składane za prasę.

13. Polećmy zmarłych naszych parafian: Kazimiera Mucha Alb.26, Bronisław Dudziak Dyw. 64, Bolesław Andrzej Besbir Dyw. 30, Marek Ireneusz Żyła Alb. 26, Elżbieta Kazimiera Słupek Dyw.39.Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352897
Dzisiaj: 260
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,241